Umrezavanje PC-LAPTOP-DJELJENJE ADSL-a

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by fotostudio, Mar 5, 2010.

  1. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    e ljudi evo u groznoj sam situaciji, i frci i zurbi,malo sam pretrazio google i forum i nista nisam uspjeo,i oprostite mi molim vas vec ako na forumu ima ova ista te, ovako ukratko, mozete li mi molim vas pojasniti ukratrko kako cu ovo odraditi, znaci imam laptop i pc i ADSL 5GB i router ADSL 2/2+ i zelim da umrezim pc i laptop da razmjenjujem datoteke i naravno da na oba imam konekciju. Ruter sam prebacio u router mod ili kako se vec zove (setup wizard u ruterovim postavkama) i naravno onda sam imao konekciju i na nb i pc-u, ali od umrezavanja nista :( sad kako cu to izvesti molim vas, hvala vam mnogo...
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Stavi ih oba u istu workgrupu, i dodijeli im staticke adrese u postavkama LANa na laptopu i PCu, da su razlicite.

    I onda po potrebi sharuj foldere ili sta vec hoces :)
     
  3. GW

    GW Moderator

    Ne trebaju biti statičke adrese uopće. Router u "router mod", imaš uputstvo na telekomovoj stranici. Računare u istu workgrupu, a različita imena. Dijeliš diskove i to je to. Ako bude problema u pristupu diskovima, staviš passworde na account-e i onda se loguješ sa tim informacijama sa drugog kompa..
     
  4. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    Uradio sam tako, i sad bas provjerio na stranici, routed mod frcera i sve je ok, i ime radne grupe je isto, to sam podesio, i pokusao da sherujem diskove, disk/properties/sharing ali ne moze nemam uopste funk, da oznacim i da shrujem, eh sada jel mozda prije sherovanja treba napraviti neku konekciju vezu bilo sta sto bi ubacilo nb i pc u tu radnu grupu?! ili kako, uglavnom ne moze..:(
     
  5. GW

    GW Moderator

    Vidi jesi li administrator.
     
  6. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    Kako cu to vidjeti, mislim na oba sam administrator, ne kontam, ali evo uspio sam sherovati diskove, ovaj security me zezao sada sam iskljucio to i sherovao diskove i sve je ok, i isao na mreznu da vidim racunare u grupi, ai mi izbaci neki error:
    http://img42.imageshack.us/img42/2940/81533315.jpg
     
  7. GW

    GW Moderator

    Rastartuj računare i malo sačekaj. Nabaci te passworde što sam ti rekao.
     
  8. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    hocu, al samo kako cu ih nabacit ,nigdje ne vidim opcije po disku:( sorry molim te sto te zahmetim.
     
  9. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    evo skontao, nabacio pass na akaunte, resetovo, sacekao, i opet ista stvar :(
     
  10. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Otidji u My Network Places, i imas desno View Workgruop Computers. Tu klikni i trebao bi viditi notebook i PC, i ako si na PCu npr samo klikni dvaput da udjes u notebook, i trazice ti taj password. Kad ga ukucas trebao bi imati pristup diskovima. Isto vazi i za obrnuto.
     
  11. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    da da znam sve to i uradio sam tako,ali opet mi izbaci kada idem na view wg comp onu poruku sto sam gore prikacio sliku..