Intel Core i3-M350 ?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by rossoner, Mar 13, 2010.

  1. rossoner

    rossoner Guest

    Pozdrav svima! Jel' ima neko pametan za ove i3 nove Intel-ove procesore :)? Imam jednu ponudu za laptop dobar, pa obzirom da nisam bas dobro upucen u ove nove procesore, zanima me malo kakva je razlika izmedju ovih i3 i C2Duo, koje su osobine i3 i razlika u kvalitetu. Ovaj radi na 2,26GHz a sto sam imao C2D bio je 2,0 GHZ. Jeste da sam citao nesto (najvise ima o i5 ili i7, o i3 malo), ali volio bih misljenje "nasih" ljudi. Citam i da nije velika razlika u cijeni. Hvala svima koji poklone barem recenicu na ovu temu.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    i3 su nova generacija Core2Duo procesora, manji proizvodni proces, manja potrošnja itd, znači bolji i3. :)
    Više informacija imaš na intelovoj stranici, evo ti poređenje C2D vs i3:
    http://ark.intel.com/Compare.aspx?ids=42109,43529,
    EDIT: i3 procesori imaju integrisan grafički procesor, znači CPU + GPU.
     
  3. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    I memorijski kontroler (koji je ugrađen u sam CPU, za razliku od C2D procesora) dopušta samo DDR3 memoriju u dual channel režimu , ne znam baš tačno do koliko Mhz i umjesto klasične FSB sabirnice koriste DMI sabirnicu koja ima veću teoretsku propusnost i kod tih procesora nema potreba za north bridge-om zato što je većina tih komponenti već integrisano u sam CPU, (a za to nisam baš siguran). I molio bih da me ispravite vi što (puno) bolje znate od mene ako sam u nečemu pogriješio.
     
  4. teh krystal

    teh krystal Novi član

    Manji proizvodni proces i nova arhitektura.