Preporucite mis?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by senad_986, Nov 29, 2009.

  1. senad_986

    senad_986 Komšija

    Zamolio bih vas da mi preporucite neki mis u cjenovnom rangu od 40-50 KM, a da ima kupiti u sarajevskim firmama.
    Naisao sam na ovaj: ACME MA02 Laser Gaming za 39 KM.

    http://tinyurl.com/yjlq9k2

    Inace nisam zahtjevan korisnik i do sada nisam imao skuplji mis od 20 KM. :)
    Ima li neke razlike izmedju ovog misa i onih standardnih od 20-ak KM, tj. isplati li mi se dati 20 KM vise.
    Hvala!

    syss: slobodno ne rasturiš forum sa ogromnim linkom
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    samo Logitech ganjaj, kvalitet & support na najvisem nivou. Ukoliko ti rikne mish i van garantnog roka, kontaktiras Logitech.com i ljudi ti posalju glanc nov ;)
     
  3. JaLa

    JaLa Komšija

    i ja vjerujem samo u Logitech ;)
     
  4. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Ja sam kupio taj ACME mis prije godinu i po otprilike i koristio sam ga do nedavno. I dalje radi ali sam naletio na jeftin G5 pa malo mijenjam. Mis nije uopste los, ja nikada nisam imao problema. Plastika od koje je napravljen je dosta kvalitetna nesto kao gumirana tako da i danas izgleda kao i kada sam ga kupio. Uz njega dobijes i drivere ali kod mene je bolje radio bez tih drivera, pa i na win 7. Isto tako kod mene ide do 2200dpi a u specifikacijama pise do 1600, ne znam jeli to neka druga verzija sada. A dobijes i godinu garancije. I prvo ga probaj u ruci jer je dosta glomazan, treba neko vrijeme da se naviknes a njega.
    Neces puno pogrijesiti ako ga uzmes ali i ja bih ti preporucio prvo da ganjas logitech, i to MX518 koji sada idu po 50-60km.
     
  5. pac

    pac Komšija

    Ima mi prijatelj ovakav mis i nezali se.
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    microsoft, logitech, microsoft, logitech, microsoft, logitech i tako dalje
     
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Logitech MX 518, koristim ga više od dvije godine, prezadovoljan mišem.
     
  8. extibo

    extibo Komšija

    Logitech MX518, Microsoft Intelli 1.1 ili 3.0
     
  9. artemis

    artemis Komšija

    Uzmi logitech ili eventualno microsoft, vjeruj da vrijede svoje cijene.
    Inace ovdje se logitech preporucuje kao Volkswagen na nekim drugim mjestima. :mrgreen:
     
  10. AdoSA

    AdoSA Komšija

    MX518 prejak mis ... Pogotovo ako imas velike ruke hehe ;)
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Dobro pazi kakvo ces groblje od logitecha kupiti, ja sam imao mx 1000 i nakon 6 mjeseci lijevi taster otisao pa radi dvoklik umjesto obicnog klika ili nece nikako, nakon toga kupio mx revolution i vec dva puta mijenjam lijevi taster jer je riknuo a nesto nekoristim bas misa previse (kao neki), najgore mi je od tog akad se istovaris 150+ KM. i dobijes smece od misa kojem nemogu tasteri potrajti 6 mjeseci, nekada sam koristio razne jeftikanere pa su gurali po godinu - dvije.
    Imao sam ranije i mx 510 (cini mi se to je onaj prije 518tke) radio ko zmaj i jos kod havera radi, ali ovi novi lijepo me strah dati vise pare za njega, i jos su se izlizale one teflonske stopice a svo vrijeme sam ga koristio na podlozi, naravno u ovoj zezanciji od drzave tako nesto kupiti nema sanse ili barem ja nisam nasao nikakve zamjenske teflonske stopice ili trake.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja se pozalio neki dan na logitech.com da su mi otisle nozice od MX Reve, stigle mi glanc nove za 3 dana, naravno free ;)
     
  13. senad_986

    senad_986 Komšija

    Hvala svima na prijedlozima!!!
    Pogledao sam ove sto ste preporucili i rado bih ja uzeo neki Logitech-ov, ali preskupo mi je, tako da sam na kraju uzeo ovog ACME MA02 Laser Gaming za 39 KM. Veoma mi je vazno bilo sto su Encor3 (iz prve ruke) i pac rekli da je dobar. Hvala!
    Evo ga malo testiram i kako nisam zahtjevan po pitanju miseva, prezadovoljan sam, samo da se naviknem obzirom da je prilicno veci od mog prethodnog misa.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    isplati li se kupiti Logitech Cordless Desktop EX110 set za 79KM i valja li to icemu :roll:
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja imam tu tastaturu, i meni je dobra, stvarno sam zadovoljan, a mis je los. jaran ima taj wireless set i kad odem kod njega, mrsko mi sjesti za komp. zbog misa. Sav je nekako plastican, djeluje mi nekvalitetno. Kao da nije logitech.

    Bar se meni tako cini, mozda nisam u pravu.
     
  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ja sam kupio prije 3 mjeseca za 75 KM. Mis proizvodi neki zvuk na lijevom kliku al s obzirom da ga ne koristim cesto i ne smeta mi toliko. Baterije na misu su trajale do neki dan a na tastaturi jos traju. Al ono sto mi je najbitnije, a sto u prodavnici naravno nisu znali i ubjedjivali me "ma ima to domet preko 10 metara" jeste da ima domet deklarisani od 2 do maximalno 3 metra. Ako ces koristiti na stolu OK, al ako mislis malo da se odaljis zaboravi :)
     
  17. Ismar

    Ismar Novi član

    Da ne otvaram novu temu, i mene su polako poceli boliti zglobovi od mog misa (ne bas bolit, ali neki neudoban i ruzan osjecaj cim zamislim da uzimam mis u ruku)
    imam neki pleomax, jeftinjarija koja uz tastaturu kosta 20KM..
    nisam zahtjevan korisnik, i imam manju saku, ali za pc-om sam veoma cesto i veoma dugo, pa mi treba prvenstveno neku udoban mis, ne mora bit neki extra gamerski, samo da je udoban..
    najzahtjevnije sto cu s njim radit je neko retusiranje u photoshopu ili tako nesto, a sto se igranja tice, nisam neki gamer tako da cu jedva primjetit razliku izmedju bilo kojeg i ovog mog sto se tice igara :oops:

    dakle, ima li neko preporuku za udoban i malo precizniji mis, nista posebno, do nekih 40KM (50 max)
    i koju bi podlogu trebao nabaviti, buduci da sad imam platnenu od 1 KM :smt003

    PS: nalazim se u TZ, pa po mogucnosti da mis mogu i nabavit tu..
    hvala unaprijed :D
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Miš A4 XL-750BK Full speed USB OSCAR Laser GAMING

    Evo ovo ti nije losa roba,taman je negdje do 50km u genelecu.Imam isti takav samo nije laser nego optika i mogu ti reci da odlicno lezi u ruci.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Uzmi Logitech samo gledaj koji ti odgovara. Evo sta ima Imtec u tom cjenovnom rangu:

    [​IMG]
     
  20. Ismar

    Ismar Novi član

    vidim da ima, al nije dostupan..ima samo isti takav, samo skuplji radi nekih crvenih sara na njemu xD