Windows XP SP2 Connection problem

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Sword_of_Elendia, Apr 15, 2010.

  1. Sword_of_Elendia

    Sword_of_Elendia Novi član

    Koristim Windows XP SP2 originalni dosao sa Lenovo masinom . Na Vista-u ili Windows 7 ne mogu prec zbog softwarea koji koristim trenutno. Jer je kompatibilan samo sa Win XP

    Problem:

    Na internet se kacim preko Linksys adsl routera. Na racunaru vidim da imam konekciju tacnije da imam protok kroz mrezu, posaljem ping na BihNet (195.222.32.10) i dobijem rezultat da su ping paketi prosli. Medjutim, internet explorer , Firefox i Windows Live messenger mi govore kako racunar trenutno nije konektovan na vanjsku mrezu.

    Ako neko ima ideju sta bi moglo bit bio bih zahvalan. Hvala

    P.S.
    Koristim BitDefender 2009 (licenciran) i bilo da je ukljucen ili ne imam isti problem
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ping prema bihnetu ne mora znaciti da si konektovan na "net" samo si na njihovoj mrezi.
    Provjeri na routeru da ti nije spojen na Freezonu.
    Ako ti je korisnickoime@bihnet onda si na freezoni, ako je samo korisnickoime onda bi trebao biti na netu.
     
  3. Sword_of_Elendia

    Sword_of_Elendia Novi član

    Ma nisam....znao bi da sam na freezoni.....pingam ja i druge vanjske servere koji nisu u bihnetovoj mrezi .....
     
  4. wudu

    wudu Aktivista

    Jel se konektujes preko PPoE ili konektujes router (routed mode) ?
     
  5. Sword_of_Elendia

    Sword_of_Elendia Novi član

    PPPoE i jeste routed mode....ako si mislio na bridged mode to ne koristim
     
  6. wudu

    wudu Aktivista

    hehe
    Nisi dobro procitao moj post :)
    Vidis gore da imam dva P, a ne tri. Tj. point to point over ethernet.
    Uglavnom, pokusaj se konektovati s bridged mode.

    Lijep pozdrav
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    Mozda ti DNS serveri nisu podeseni?