Best buy graficka kartica sa HDMI izlazom

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by n3v3rm0r3, Jun 5, 2010.

  1. n3v3rm0r3

    n3v3rm0r3 Novi član

    Moze li mi neko preporuciti najjeftiniju/najpovoljniju graficku karticu samo za jednu potrebu - povezivanje sa TV-om preko HDMI izlaza radi gledanja video materijala (da radi bez ikakvih komplikacija).

    Jaran mi ima ATI Radeon HD3450 za koju piše da ima ovu podršku, ali nije uspio napraviti.

    Hvala
     
  2. nFare

    nFare Komšija

  3. Vedo

    Vedo Moderator

    posto ces gledati na TVu onda ti treba bilo koja grafa sa DVI portom, nije ti bitan HDMI ukoliko zelis da imas i zvuk iz TVa.
    Znaci, treba ti ATI karta sa DVI izlazom, DVI-HDMI adapter i HDMi->HDMI kabal i to je to. Onda imas i zvuk iz TVa.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ali treba napomenuti da ne mogu starije ati karte "dati" zvuk kroz DVI. Znace ne moze bas svaka ATI grafa.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja imam staru 2600pro i ona daje zvuk kroz dvi ali samo uz odgovarajuci dvi/hdmi adapter pa hdmi/hdmi kabal. Kad probam sa dvi/hdmi kablom nema zvuke.
     
  6. GW

    GW Moderator

    Radeon 5570 je otprilike idealna kartica za te svrhe. Naravno, može se ići na jeftinije varijante.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da sa r600 arhitekturom je uvedena ta podrska a ne podrzavaju sve ATI kartice to. Znaci ne bi trebao ici sa starijim karticama od 2.xxx serije.
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    kod mene na htpc sa matične integr hdmi neka 3300, bez problema HD materijal i sve ispod, sa zvukom na 40inc sumusng :D
     
  9. Stryker

    Stryker Komšija

    Valja li Radeon 4670 512MB ?

    Evo ima HDMI
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    procitaj jos jednom moj post gore ;)
     
  11. n3v3rm0r3

    n3v3rm0r3 Novi član

    Ovaj topic sam postavio za jarana, koji ima graficku koja je navedena u postu (HD3450) i koji nije uspio da spojiti TV sa PC-em (zbog nekih problema u postavkama kartice). On ne zeli ici preko DVI, nego iskljucivo HDMI -> HDMI. A takodjer preferira Nvidiu (zbog gore navedenog problema sa ATIevom karticom), a koliko sam vidio, svi dosadasnji prijedlozi su se odnosili na ATI.
    Ako neko ima prijedlog Nvidia kartice (po mogucnosti da je i testirao kod sebe) bio bih mu zahvalan :). Hvala na dosadasnjim odgovorima :).
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Smio bi se opkladit da je i sa tom karticom sve u redu samo da je problem do usera ili eventualno do kabla sto bi jos prije moglo biti u pitanju.Ja sam imao strasnih problema sa tim i onda sam probao drugi kabal i sve je profunkcionisalo u sekundi.

    Znaci kupiti kakav dobar kabal mladje generacije u kakvoj pravoj prodavnici tipa mobilmedia technomarket i nece biti frke.