Kupovina novoga računara:Pomoć

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by snajper007, Jul 3, 2010.

  1. snajper007

    snajper007 Novi član

    Već sam u godinama sa kojima je i teško pratiti sva ova dešavanja,jer svaki dan izlazi nešta novoga i mislim da sam malo i zahrđao.Zamolio bih one koji se razumiju u ovo,sin mi kreće u srednju školu te sam mu mislio uzeti nov računar,kao nagradu.Nešta sam brljao ja pa evo vidite,teba mi pomoć oko ovoga???

    Intel Core 2 Quad Q9400 2.66GHz 6MB 1333MHz LGA775 BOX
    Cijena KM:459.00

    Asus VGA GTX470 1280MB DDR5; ENGTX470/2DI/1280MD5; nVidia, Engine Clock 607 MHz, Shader Clock 1215 MHz, Memory Clock 3348 MHz ( 837 MHz DDR5 ), Memory Interface 320-bit, DVI x2, HDMI x1
    Cijena KM: 899.00

    Kingston Hyper-X DDRIII 2GB 1800MHz, KHX1800C9D3/2G
    Cijena KM: 180.00 x 2 = 360

    Monitor sam već uzeo #V223W ASUS#,kao i kućište #Thermaltake ARMOR MX#,nisam nešta posebno birao,nego gledao cjenu mislim da valjda sa njom ide i kvalitet.Naravno uz ovo gore,treba mi matična ploča,kad sam toliko gledao u njih da na kraju nisam ni znao šta mi treba,godinama imam MSI,nikad problema ali vidim da se danas više forsira ASUS,pa eto zamolio bih pomoć???

    Hvala svima unaprijed.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kupovina LGA775 procesora pogotovo po toj cijeni je promasaj. Napisi koji je budzet na raspolaganju, i koje ti komponente trebaju pa cemo nesto sloziti.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako vec ides na intel kombinaciju neznam ste ne ides na i5 koji tu negdje sa cijenom kao i taj 9400 ustvari pogledaj na oglsima ovdje EnisDonKing prodaje i5 i mrak asusovu plocu za 600km a i ta grafa za 900km rekao bi da je promasaj jer se 5870 moze naci za manje para a jaca je od nje definitivno ima ih na piku novih po 600km.
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    najbolje da kazes kojim budzetom raspolazes i koje ti komponente trebaju,vidim da samo ove 3 komponente idu preko 1500 KM a za te pare se moze sastaviti cijela gamerska konfiguracija i to sa ekstra komponentama

    i da mu ta "nagrada" nece biti malo previse,tolike pare za osnovca na zavrsetku ;)
    onda da u prvom razredu ocekuje na kraju kakav iz alianware serije ;)
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Mislim da ovdje nije u pitanju samo nagrada za sina, nego ce i "stari" malo da provoza prste po tastaturi :)

    Mrsko mi traziti linkove, ali kao okorjeli AMD -ovac moj prijedlog je sljedeci:

    Phenom II x4 955 3,2 u Ingelu oko 350 KM
    Ploca ASUS 890GT isto Ingel za 305 KM
    Graficka 5850 u Uni expertu 700 KM
    Ne spominjes napajanje pa kontam da vec imas nesto kvalitetno, a RAM mi se cini OK taj sto si naveo.
     
  6. efo

    efo Komšija

    ili ako hoces bas da ga nagradis, uzmes ovu iz uniexperta;

    ATI Radeon HD 5970 2GB GDDR5, Core 725MHz, Memory 1000MHz (4.0Gbps), 2x 256bit, DirectX 11, PCIe 2.1, 2x DVI, DisplayPort, Bundle: DIRT2 Game

    za 1350 KM :D

    sa ovim phenomom i tom 890GT plocom bi sigurno bila jedno 60% jaca od 5870tke (sa istom konfom)
     
  7. snajper007

    snajper007 Novi član

    Nije u pitanju količina novca,nego ono što kupujem.Želio bih da ne razmišljam slijedeće dvije godine o tom računaru,svi mi kažu da neidem na na ovaj procesor i evo već sam odustao od te kombinacije.
    Sad dali ići na i7 ili uzeti i5 procesor,koliko vidim po specifikacijama,nije neka velika razlika i tom.Pa recimo da neidem dalje od 2.500 KM za Procesor,ploču,grafiku i RAM.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koji god da uzmeš nećeš se pokajati, i5 je jeftinija kombinacija, jer su i ploče jeftinije a i izbor je bolji, za razliku od i7 gdje moraš ići na x58 ploče koje su i skupe i rijetke, barem kod nas.
    EDIT: ako se odlučiš na i7, na piku imaš čovjeka što prodaje Asus Rampage III Extreme, cijena je paprena. :)
    http://www.pik.ba/artikal/456487/maticna-ploca/
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kad vec moram da ponavljam.... viewtopic.php?f=5&t=23716 za 600km ne postoji bolja opcija a i za prodavca bi se moglo reci da je pouzdan :D
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Uuu vidi fakat, i moja preporuka za kombinaciju od 600 km, a može i ova druga sa i7 i x58. :)
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Definitivno odlicna kupovina, nema dalje.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  12. snajper007

    snajper007 Novi član

    Hvala momci,uzeću ovu kombinaciju koju ste mi predložili,od EnisaDK-ga