1. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    imam maticnu M3A78-CM i AMD Athlon IIX2 240 na njoj i sad me interesuje dali se one crne neke kutijice pored CPU trebaju grijati kad ih pipnem budu vruce odnosno prevruce prze dali je to uredu ili da se podjem brinuti za to pa da gledam novu plocu.i da Overklokovo sam CPU sa 2.8 na 3.64 i digo voltazu za 100mV sad je na 1.44V.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Vjerovatno je rijec o zavojnicama koje su dio VRM sklopa koji sluzi za napajanje cpu-a. A koliko vidim po slikama na netu radi se o ploci sa 4 faznim napajanjem cpua pa otud i povecano zagrijavanje VRM sklopa. Ako budes isao na novu plocu trazi onu sa 8 faznim napajanjem ili jednostavno stavi kakav 8cm vent da puse po sklopu oko cpu-a sadasnje ploce. Mada ne bi trebao imati problema ni sada s obzirom da ti je 2 jezgreni cpu, da je 4 core e onda bi bilo skakljivo na toj frekvenciji.
     
  3. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    evo stavio sam vent neki da puse. znaci nista opasno
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ne bi trebalo da je. Provjeri koliko se i da li se sada griju.
     
  5. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    uredu je sad kako sam stavio vent kad nista neradim mlak je haman pa se i neosjeti da grije kad igram igre przi al manje a bez ventilatorcica przi pofino. I sad kako sam stavio vent O.C je stabilniji zasad nisam imao bluescreen igro sam preko 4 sata i nista se nije desilo dok je prije nakon 15 min bio bluescreen.I da nema neka druga trgovina osim genelec-a ovdje u bosni da se moze naruciti preko neta stvari za PC mislio sam uzmati Gigabyte maticnu al nema kod njih nijedne bar kolko sam ja vidio.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ima Ingel.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Nema u Ingelu Gigabyte maticnih.
     
  8. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    imali kakvi drugi trgovina osim ingela kod nas
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Kod nas? Mislis BiH? :) Puno Sarajevo trgovina sa IT opremom, samo ne znam ko dostavlja a ko ne :)