Asus K52dr ex073

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Ahmed, Sep 15, 2010.

  1. Ahmed

    Ahmed Novi član

    Planirao sam ovih dana kupiti neki laptop 1200-1400KM i licno trazim neki asusov model, e sad nasao sam
    K52dr-ex073 -
    AMD, Athlon™ II Dual-Core, P520, 2,10 GHz, 3072 MB, 15,6", 1366x768, SATA 320 GB, Free DOS, ATI Mobility Radeon HD 5470 (Park XT) 1GB, DVD±RW DL, 1x 10/100/1000 Ethernet,802.11b/g/n, HDMI, USB 2.0 3, 2,62 kg

    1399KM
    E sad prvi razlog sto se dvoumim je AMD, tj uopce ovaj procesor kojeg nigdje nisam mogao naci vec i nezz ni sam odakle su ga oni izvukli..Posto cu laptop koristiti iskljucivo za fax, internet, muzika...itdd i s vremena na vrijeme poigrat se nekih igara kao call off Duty i sl.. gledao sam i ovaj model
    K50IP-sx068
    Intel dual core T4500 2,3GHz , 2048mb, sata 250GB,nvidia G205m 512mb itd...
    1299KM
    Znaci sta vi mislite koji od ova dva modela je isplatnije uzeti za moje potrebe dal ovaj drugi ili dodati jos 100KM i uzeti prvi i imali neko iskustva kakav je ovaj amd procesor, koji intelov procesor odgg njegovim performansama.....Hvala
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Ne znam gdje si gledao te cijene, ali moze se naci bolje za te pare.
    Pregledaj genelec.ba i ingel.ba jer vidim iz Tz si.
    Moglo bi se naci nesto sa novim intel-ovim procesorom i3, ipak je taj T4500 stariji. I nemoj ici na AMD u laptopu :)
     
  3. Ahmed

    Ahmed Novi član

    Ma cijene su iz Imela iz Lukavca, nemaju drugih u ponudi a bas sam mislio jedan uzeti sa intelom ali ga vise nema ostala samo ova dva, pa sad nezz dall da uzmem jedan od ova dva ili lenovo B550A, al ness mi lenovo ne izgleda lijepo i ako je po komponentama po meni bolji...
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    A moras uzeti kod njih?
     
  5. Ahmed

    Ahmed Novi član

    pa i ne moram ali mislio sam kod njih, mogu i u genelecu i gledao sam ove msi, all slaba ponuda, HP i Acer mi se ne uzima.......
     
  6. selvin

    selvin Moderator

  7. Ahmed

    Ahmed Novi član

    Rado bih ja uzeo i taj drugi iz imela vecc ga nisu imali rasprodali, a imaju nove akcije vec nisu azurirali stranicu tako da sam juce zvao i imaju Lenovo B550A, tako da cu njega uzeti, juce su mi papire profaksali, i sad samo da odem u ponedjeljak po laptop... nadam se da ce me dobro sluziti...
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    I ja sam im slao mail za lenovo G550, kaze nemaju nista sto je u cjenovniku, samo ono sto je u letku onom :S Nidje veze.
     
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Dobro si odabrao, mada me cudi sto nemaju ovaj G560G al et. Po meni je jedino taj touch pad kilav na tome, mozda sto sam navikao na track point, ali to je samo moje misljenje :)
     
  10. Ahmed

    Ahmed Novi član

    Ma brzo rasprodaju ono sto dobiju, ovo je peti laptop koji kod njih uzimam(nisu svi meni) uvijek su imali na sve iz onih letaka, a vec nakon nekoliko dana vise nema...
    Neznam ali mislim da imaju oni neki g ili B 560 on je sa i3 procesorom ali na stetu svega ostalog..
    A sto se tice touch pada koristit cu ga samo u slucaju nuzde, ima pacov za sve ostalo..