K: AGP 8x

Discussion in 'Računari i komponente' started by adisaga, Oct 4, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. adisaga

    adisaga Novi član

    Pozdrav svima,
    kupujem agp 8x (1.5V) graficku karticu, po mogucnosti da je sto jeftinija :mrgreen:
     
  2. Nihad

    Nihad Aktivista

    Samo da znaš, ako ti matična ploča koristi AGP 8x, onda ti može i 95% grafičkih karti koje su AGP 4x (po pitanju napona). Što se razlike u brzini između 4x i 8x tiče, nema je, ama baš.
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    ali zato 8x graficke ne mogu na 4x agp
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Tale, jesi siguran? :D
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    moci ce raditi mjesec dva i crknuti zbog uticaja razlicitih napona....iz nečijih iskustava potvrđeno...
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Da dzaba ne spamamo, ali vjerovatno ti je rekao jaran koji je cuo od drugog jarana da je njegov rodjak gledao kako neko stavlja AGP8x karticu u AGP4x slot.
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    8X AGP koristi 0.8v a 4X AGP koristi 1.5v
    velike su sanse da vremenom graficka se ošteti overvoltažom..ali da ne spamamo..
    nisam cuo, vec se licno uvjerio kod jarana koji je unistio tako dvije kartice iz malo jaceg agp ranka grafickih k..
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Moze biti i do maticne i do grafe, ali 90% AGP8X grafa ce raditi na AGP4X maticnim plocama bez ikakvih problema. Postoje i druge stvari osim te sto ti mislis, ova je 0.8V, a ova 1.5V, pa nece radit.
     
  9. RaP

    RaP Komšija

    hm ima logike mada i ja sam koristio grafu 8x na 4x maticnoj bez problema mada ima i tzv univerzalni agp slot i za 4x i za 8x
     
  10. selvin

    selvin Moderator

  11. adisaga

    adisaga Novi član

    Zbavio sam AGP 4X i ovaj topic moze pod lock kad zavrsi diskusija :)

    Vama hvala na informacijama.

    Pozdrav.
     
Thread Status:
Not open for further replies.