Mish Logitech G9

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by edgsi, Oct 4, 2010.

  1. edgsi

    edgsi Aktivista

    Koliko se isplati dati za polovnog G9?
    Po rijecima prodavca: "mis je dobro ocuvan, dodje sva oprema uz njega...".

    Hvala na odgovorima...
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Nov je bio prije jedno godinu dana na Carsiji 115 KM cini mi se. Nek Juka potvrdi.
    Pa odbij jedno 30-50 %, zavisno od stanja & garancije
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    50-60, al nije neka sreca
     
  4. Juka

    Juka Komšija

    bio tada i nigdje vise, pa sam naljetao u tehno marketu gdje je kostalo oko 145 KM, a G9X ja evo sad gledam u imtecu 245KM, ako zelis dacu ti ja svoj G9X za 150 i da pazarimo, mis mi je ko nov nema ni po godine kako ga koristim!!!
     
  5. edgsi

    edgsi Aktivista

    Ma tip trazi za njega 70KM ali ako nije neka sreca, kao sto kaze Stihoklepac, onda necu... Trenutno koristim RX1000 a igram dosta COD4 online pa razmisljam o nekom jeftinijem gamerskom misu. Isplati li mi se mjenjati ili da se drzim ovoga?
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Mogu ti preporuciti recimo svoj MX620 koji nije generalno gejmerski ali ..nastimas tipke za svaku igru kako hoces i koliko imas igara. Ne mjenjas ti profile vec on sam. Kako igru prepozna. Ugodan, funkcionalan. Super.

    Minus: Kod mene je problem sa prijemom. Treba resiver biti nekih pola metra od njega da bi funkcionirao normalno. Ako je dalje ..zeza. Rai on i na udaljenosti oko 4 metrakada ga odnesem u drugu prostoriju, sme ok ali.. kursor zeza pa vidi. Ako ti to nije problem, svaka preporuka. Ja sam ga platio oko 90KM ali vrijedi. Mal ose kontam sto nisam MX1100 ali i tada je bio oko 135-140KM.

    Kao sto rekoh, ako ti ovo gore ne smeta, i ako se mozes protegnuti do devedesetak, uzmi njega. Mozes postaviti komande sa tastature koje god hoces i kombinaciju tipki koju hoces sam one radi Win dugme (a to ti valjda i ne treba). 6 tipki mozes programirati.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Nije taj mis za igranja Nails.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Sta to mis mora imati da je za igranje ? Po cemu se to oni razlikuju ?
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Oj Boze :roll:
     
  10. apdejt

    apdejt Overclocker

    Mis je potrosna stvar, i u svakom slucaju nikada ne bih kupio polovnog. Ak ne mozes trenutno kupiti nov mis kakav zelis ne kupuj ni polovan jer ces vidjeti da li je u dobrom ili losem stanju tek kroz par dana. Ak vec hoces gamerski mis za 70KM, znas se sta je provjereno dobro od logitecha.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Uglavnom gledaj na udobnost i funkcionalnost a ne predznak gejmer. Preporuka za Logitech koji ima izmjenu profila kao i MX620. Znam da ima vise modela ali ne vjerujem da su jeftiniji od MX620.
     
  12. edgsi

    edgsi Aktivista

    Po meni (onako laicki :D ): kvalitet, obavezno zica zbog laga, preciznost, osjecaj u ruci, izbalansirana sila otpora u tipkama... Iako ovo zadnje dvoje je subjektivno pa bi trebalo mish isprobati prije kupnje...

    Zato mi treba preporuka od nekog iskusnog da suzim izbor... Recimo nekog iskusnog COD4 igraca ili nekih drugih pucacina...
     
  13. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma ako ti mx518 lezi u ruci ne razmisljaj puno i kupi nov mis.
     
  14. prajninger

    prajninger Novi član

    ako ti lezi MX518 onda uzmi sebi G5 neces se pokajat!
     
  15. edgsi

    edgsi Aktivista

    Nije me bilo jedno vrijeme. Hvala na savjetima...
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Probao oba, MX518 je moj pick 8)
     
  17. extibo

    extibo Komšija

    Ako uspijes naci stariji MX518, 1600dpi, taj uzmi, mada ni ova 1800dpi verzija nije losa.
     
  18. edgsi

    edgsi Aktivista

    Dobio na poklon nov Microsoft IntelliMouse Optical 1.1 pa se sad sluzim s njim. Dobro lezi u ruci iako je pomalo zastarjela tehnologija. Zanima me koliko prednost u COD4 MP daje MX518 (75KM) ili Razer Copperhead (nov, zapakovan, bez garancije, 75KM) u odnosu na navedeni Microsoftov? Ne bi bilo losa i preporuka dobre podloge za misa a da nije astronomska cijena...
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    To je dobar mis, ako ti odgovara ruci - ostani na njemu. :D Jedini nacin da saznas je da odes u radnju i probas... Svako bira svoj mis, isto kao sto bira cipele ;)
     
  20. edgsi

    edgsi Aktivista

    Ma ovaj mi je legao k'o budali pleska :D Samo me je zanimalo da li napredniji hardware mx518 i Copperhead-a daju znacajniju prednost i koja je dobra podloga za gaming 8)