Windows 7 audio problem.

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Sword_of_Elendia, Oct 22, 2010.

  1. Sword_of_Elendia

    Sword_of_Elendia Novi član

    Imam DFI LanParty DK P45 plocu na kojoj je Realtek ALC885 HD audio . Kada na nju spojim X530 Logitech 5.1 sorround nemam zvuka na prednjim zvucnicima samo na zadnjim, i na woofer-u. Problem se pojavio kad sam instaliro Windows 7.
    U opcijama sam mjenjao sa stereo na 5.1 sorround nacin rada i obratno medjutim ista stvar se desava.

    Ima li ko kakvu ideju sta bi moglo bit .
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    ja kolko znam 530 nemaju matrix funkciju to jest da stereo pretvaraju u 5.1 ( to radi software na xpu ) dok na windows 7 nije tako ima samo opcija virtualization tako nekako trebao bi to ukljucit u opcijama
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Mjenjanje opcija u windowsovom sound manageru uglavnom ne funkcionise iako je zvucna prepoznata od strane OS-a,moras instalirati realtecove drivere pa u njima nastimati.
     
  4. Sword_of_Elendia

    Sword_of_Elendia Novi član

    Win 7 je instaliro vec neki realtec-ov driver i onaj njegov control panel. Nije mi bas logicno da prednji zvucnici ne rade a ostali svi rade. Znam da kada ukljucim stereo mode obicno rade samo prednji a ostali ne. hmmm al pokusat cu sa novim driverima .

    Hvala na savjetima.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ne pokrecem novu ..gdje se u sedmici selektuje da neki audio recorder snima zvuk koji se reprodukuje/cuje a ne da hvata sa mirkofona ? Na xp-u sam znao, bilo je cnimi se da se selektuje klizac line in.. ali na sedmici ne vidim gde se nalaz ni u speakers properties a ni u realtek-u.

    EDIT: Treba "izbaciti" mirkofon u sond/record opcijama (c. panel) i oznaciti stereo miks kao default. Ako mikrofon bude oznacen i dalje se nece moci snimati.