koje napajanje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by aconi, Dec 6, 2010.

  1. aconi

    aconi Novi član

    amd phenom x4 965o,nvidia 9800gt,3 gb rama msi ploca 520t-c35. koje napajanje je bolje- chieftec aps 550s ili lc power 6650 gp 3
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Chieftec
     
  3. aconi

    aconi Novi član

    cuo sam da aps serija nije dobra zato sam pitao
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jedino potencijalni problemi sa UPS-ovima.

    A nije ni ovaj LC lose napajanje.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Pogledaj malo detaljnije ali sam vidio da se žale na nekakav šum, i da je glasno.. LC Power 6650GP3. Chieftec ima 25A na 12V railovima, LC Power 19A. Jace jeste ali, da li ti mnogo zanci.
     
  6. aconi

    aconi Novi član

    zasto problemi sa UPS-ovima
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nekompatibilnost, eto sta.

    To sto Chieftec ima 2x25A na 12V ne znaci da ima 2x25Ax12V=600W, sto je ocito vise nego deklarirana snaga. :lol: Treba u specifikacijama tacno vidjeti koliko napajanje snage daje na 12V, railovi su nebitni.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Govorim kako pise po specifikacijama, odnosno, na koje specifikacije ti mislis ? Ja nisma naletio na slićicu gdje se vidi na samom napajanju kolika je snaga.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    To napajanje ima 450W na 12V. Preporuka.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ipak si veteran foruma sa 4k+ postova, od nekog takvog se ocekuje da zna te stvari.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Kao sto sam rekao, nisam nasao konkretnu etiketu (tacnije nisam ni trazio dalje) tako da ..ako imas bolji link, nabaci. Nije mi se dalo detaljno traziti.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cim vidis da napajanje ima 550W, nema teorije da moze imati vise od 550W/12V~46A, i to cak u najgorem slucaju kad je napajanje bukvalno svu snagu u mogucnosti isporuciti na 12V, sto nikad nije slucaj, nego je to obicno (kod modernijih napajanja) do oko 90% ukupne snage.
    Dakle, maksimalno nekih 42A. To je 21A po 12V granama, sto je manje nego onih 2x25A po "specifikaciji". Ta specifikacija samo obecava da ce OCP proradit kad amperaza na bilo kojem od 12V railova predje tih 25A, nista drugo. Najveci limit je sto su defakto sva multirail napajanja zapravo singlerail napajanja sa nekoliko izvoda sa pojedinacnim zastitama.

    Point is, na napajanju je bitno koliko snage moze isporuciti na 12V, a ne na koliko su deklarirani railovi. To sto ti se nije dalo detaljno traziti ne pije vodu, jer je podatak koji si naveo manje bitan ili nebitan.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ok tnx na objasnjenju.

    EDIT: Ode ja na LC 650W. Slabop sam za njega nasao. Da ..na stranici chiefteca stoji da isporucuje 550W, odnosno 12V+ 1,2.. 450W.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Stevie ti prica opcenito o napajanjima, a ti se uhvatio toga da nisi nasao review :roll: Ne treba ti review da to znas.

    EDIT: A eto editovao si post prije mog posta. Moze delete :D
     
  15. aconi

    aconi Novi član

    sad sam nasao gps seriju 550w. Malo je skuplja od Aps serije.Kakva su vasa iskustva
     
  16. Majesco

    Majesco Aktivista

    Da ne otvaram novu temu, pitat cu ovdje, ako ne smeta.

    Imam Fortron Blue Storm 2 500W i on ima iza onaj on/off prekidac, e sad taj prekidac, nekad hoce da uklopi, a nekad ne, ali ok je to, to cu zamijeniti.
    Moje pitanje je morali se gasiti taj prekidac kad se racunar ugasi, neki mi kazu treba, neki kazu ne treba, pa sad ne znam kome vjerovat i jos jedno pitanje ako se ne treba gasiti, mogu li onda u napojnoj zalemiti te zice da ide bez prekidaca, ili je pozeljan prekidac da ima?
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne mora i ne treba. Mozes zalemiti slobodno.