monitor - no signal

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by sub3r, Feb 6, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. sub3r

    sub3r Novi član

    maloprije mi se ugasi monitor odjednom... pisao sam neki rad i odjednom se ugasi monitor i dobio poruku ''no signal'', kao kad pokusam upaliti monitor bez centralne....
    kad pokrenem racunar odmah, isto dobijem''no signal'', a kad sacekam neko vrijeme i pokusam, radi nekih par minuta i isto se desi...
    do cega bi moglo biti? :/
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Grafa ili Monitor
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Ne mora znacit :) Ali eto to se prvo pogleda, onako radi reda :)
    Imao sam slicnu situaciju sa svojim kompom, maticna zezala.
     
  4. vnm_

    vnm_ Komšija

    koji je monitor tacno, da nije LCD LG? imao dva slucaja sa tim simptomima, oba ista serija LG monitora.
     
  5. sub3r

    sub3r Novi član

    asus monitor, graficka nvidia 8500gt
     
  6. enchy_00

    enchy_00 Novi član

    hahahaha....imao isti problem, ali i isti monitor i istu graficku! Monitor i dalje koristim ali sam graficku promijenio, jer se poceo pojavljivati upravo taj problem "no signal"!
    Provijeri na integrisanoj grafckoj radi li ti monitor, ja sam kod sebe tako provjerio i kad sam vidio da mi radi monitor, zamijeno sam graficku! I RADI!
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Provjeri slucajno i kablo na monitoru, mozda se klima i sl pa nekad prekida.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    I meni se poceo javljati slican problem. Kad ugasim komp, ostane mi minotor kao upaljen, pise ono LG po njemu, kada upalim komp monitor nece da se upali, ali mi je cudno sto nece nista, znaci ni ono dugme za paljenje monitora ne radi, ne gori LED-ica, nista, kao da je monitor iz struje iskljucen. Sacekam da se digne sistem, ugasim ga, ponovo upalim, monitor normala radi.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    e sad je jos veci problem. Sad komp nece da se upali nikako, tek nakon par reseta se dozove. Sumnjam na graficku, da ona polako otkazuje. Ili ona ili napajanje. Znaci upalim komp, radi, ali ne dize ni POST. Prvo je monitor pravio problem, nije se palio. Istekam ga iz gpu i ponovo ukljucim i radi. Sad ne dize sistem nikako dok se ne restartuje par puta a monitor ono pokazuje kao da nije spojen.
    Ima li kakav savjet, je li psu ili gpu ili bi moglo biti nesto trece?
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Maticna ploca..

    Pogotovo zna Asus ploca to da radi a za ABIT neznam..

    Ocisti CMOS i load setup defaults..

    Takodjer provjeri RAM sa memtestom(boot disk verzija ili Windows ver. svejedno)..

    Ako nije nista od toga onda moguce da je napojna..

    Pozz..
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    E, izgleda da je monitor crkao, nece da se upali nikako sad. Nista ne reaguje, stavio sam sad drugi monitor, i problem je tako reci ostao. Vjerovatno je monitor zezao pa je nekada i dizao sistem, ali se monitor nije palio, a kako sam resetovao BIOS trazio je ono press f1 to resume. U glavnom, sada svaki put upali, ali kada ode u hibernaciju, ako ga ostavim da stoji, nece da se vrati. Dok je prije to radio bez problema.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jeste da nije u vezano za temu, ali se nastavlja na moj problem. Sada kad god pokusam da snimim cd/dvd komp zablokira. moram ga hard reset. I opet se desi nekada da mi stane na POST-u! Meni se cini po svemu da je ploca rikavela, jer nemam drugog objasnjenja. POST porepozna optiku i diskove i tu stane. U widowsu sam probao izbrisati drivere od pisaca i ponovo snimiti, jos sam neke zezancije cackao, u BIOS-u je sve regularno podeseno... nemam pojma sta mu je. Valjda vidio da sam uzeo novi komp pa protestvuje :D
    Ima li neko neku pametniju ideju?
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Memorija?
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Prije sam probavao vaditi module, i isto se ponasalo, ali vidis, nisam sad probao, mozda je i do nje. Shebo sam 10 dvd-eva juce pokusavajuci ovo snimiti. Bas cu danas probati izvaditi module, jedan po jedan, pa da vidim kako se ponasa.
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Zavrti memtest86.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    memtest nisam zavrtio, jer nece nesto dami boota sa USB-a, a CD ne mogu snimiti. Probao sam sve kombinacije RAM-a, jedan modul, drugi modul, u prvom slotu, drugom, nista, cim pocne da snima cd/dvd zablokira. Danas/sutra cu vidjeti da posudim od nekoga modul RAM-a, da jos i to probam...
     
  17. pac

    pac Komšija

    Takodjer imam slican prob na kompu od prijatelja. Konfa je gigabyte g31 ploca, e5200 proc, 1gb ddr2 rama, 8600gt silent i fus napajanje. Uglavnom nekad hoce a nekad nece (vecinom nece) da se pojavi slika na monitoru. Monitor je ispravan normalno radi na drugom racunaru. Probao sam drugi ram, napajanje (bolje), drugi monitor i opet isti prob.

    Komp se ponasa normalno kao da boot-a sys ali nema slike, osim ako promijenim graf u kobinaciji sa boljim napajanjem (CM extremem power plus 460w i 4850). Jos da napomenem da graf 8600gt radila jedno 2-3 mjeseca bez ikakvih problema, takodjer radi i na drugom kompu bez problema.

    Probao sam i da resetujem CMOS ali opet slike nema, dali imate ikakav prijedlog sta bih mogao jos probati?
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    smrdi mi na maticnu...
     
  19. pac

    pac Komšija

    Jucer oko sat vremena vrtio unigine benchmark, grafika radila bez problema takodjer je i slike bilo poslje svakog restarta (na mom kompu). Imate li kakav priijedlog sta bih mogao ispitati na maticnoj na drugom kompu da tacno znam do cega bi moglo biti...?
     
  20. System_X

    System_X Aktivista

    probas na istoj matičnoj, napojnu, drugi procesor, grafiku, ram, hdd i optiku
     
Thread Status:
Not open for further replies.