Kompjuter nece da se upali

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Ahmed, Feb 9, 2011.

  1. Ahmed

    Ahmed Novi član

    Ovako imam jedan problem, naime surfao sam internetom i moj desktop racunar se bez ikakvog razloga restartovao, ali poslije toga vise ne moze da se upali, kad ga upalim sve je ok dok ne dode do mjesta kad treba da se pokaze ona slika od WIN XP, znaci mogu uci u bios, DVD-rw radi takode mogu pokrenut instalaciju windowsa ali sve dok ne treba da se pojavi ona slika win xp...pa ako neko zna u cemu bi mogao biti problem nek pomaga...
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    probaj ono last good known configuration
     
  3. Ahmed

    Ahmed Novi član

    ne pomaze ni to vec sam probao, kad odaberem tu opciju samo nestanu one opcije i ostane crn ekran, a racunar kao radi.....
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako mozes uci u safe mod probaj uninstal drivera graficke pa onda udji u win pa probaj ponovo instalirati.
     
  5. Ahmed

    Ahmed Novi član

    Probao sam sve all racunar nece dalje uvijek na istom mjestu crni ekran....
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    ako imas vise plocica rama probaj samo jednu ostaviti ubodenu, pa kombinuj razlicite ako opet ne ide. Provjeri kabl od hdd-a.
     
  7. Ahmed

    Ahmed Novi član

    Jbg ja sam to sve probao, a jedna je plocica rama, a vidjet cu da od koga posudim Ram, HDD i graficku pa da probam, to mi je sumnjivooo
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probaj mijenjati slotove za RAM. Isto probaj samo istekati kabl iz hdd-a i maticne pa vratiti, i grafu izvati iz slota i vrati.
     
  9. Ahmed

    Ahmed Novi član

    Izgleda da je kod mene ozbiljnije nesto, to vec isprobao i vise puta rjesavao problem takoo al sad ne ide....
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probaj zamjeniti sata kabl ili pata.