Firefox i malware prob

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by pac, Feb 21, 2011.

  1. pac

    pac Komšija

    Prob je u tome sto u vecini slucajeva kad hocu da otvorim novi link u novom tabu u ff-u, ff me salje na:

    http://adsense.previewmediastation.com/ ... Jhbm5lcg==

    i vrati na google.com. Takodjer mi se cesto desava da mi se otvara neki malware program u ff-u sto mi "skenira" komp i prijavljuje da imam milion virusa. Uradio sam scan sa malwarebytes, security essentials (izbrisao sam sve sto su nasli) i evo sad cu jos probati i sa spybot pa cu vidjeti sta kako.

    Imali ko kakvu ideju/ prijedlog da nelutam...
     
  2. pac

    pac Komšija

    Evo na sta sam mislio.

    [​IMG][​IMG][​IMG]
     
  3. GW

    GW Moderator

    Nađi taj plugin na tools > addons i onesposobi ga.
     
  4. pac

    pac Komšija

    Nema tog plugina.
     
  5. otto von grunt

    otto von grunt Novi član

    klasican scareware.

    skini spybot s&d i preskeniraj sa njim. potrazi i hijack i sa njim preskeniraj.

    pogledaj koja ti je home page
     
  6. pac

    pac Komšija

    Homepage je po defaultu, odradio scan sa malwarebytes, spybot, mse a sad skeniram sa superanti spyware. sve sto su ovi programi nasli sam izbrisao osim jednog reg fil-a sto je nasao malwarebytes jer bez tog reg file-a nemogu da bootam komp. Pojavi mi se BSOD 0×000000D1, NDIS.sys.
     
  7. otto von grunt

    otto von grunt Novi član

    uradi sa hijacthis scan pa postaj. ovo je klasican primjer kako iskoristavaju strah od virusa da skines trojanca.

    mora postojati neki dodatak koji ti pravi taj problem. btw uradi sa spybot-om imunizaciju.
     
  8. pac

    pac Komšija

    Izgleda da sam rijesio sa AVG-om. Nemam vise nikakve popup-e, samo mi je cudno zasto ih vise nema jer je avg izbrisao samo "system volume information" reg filove. Nijedan nije ni slican onome sto sam nasao na netu sto bi moglo biti povezano sa ovim malware-om.