LCD 'switch'

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Vedo, Apr 6, 2011.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo situacije, trenutno imam 3 PC-a, glavni je spojen putem DVI konektora na monitor. Monitor mi ima i D-sub ulaz pa sam na njeg nakacio drugi PC, i onda lako putem tipke na monitoru saltam izmedju DVI i d-sub prikaza. E sad, postoji li kakav switch da mogu 2 PCa spojit putem njega na D-sub ulaz u monitoru (pa putem tog switcha da saltam izmedju 2. i 3. PC-a), a ovaj glavni nek ostane spojen putem DVI konektora. Da ne kupujem dzabe jos jedan monitor.

    EDIT: ev googlao sam i nadjoh da to radi KVM switch. Vidim u Plusu ima nekih od 80 pa do 1.000 KM :eek: Mozete li preporuciti bilo kakav (sto jeftiniji) koji bi ovo obavljao kako treba?
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    hint: dealextreme
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

  4. selvin

    selvin Moderator

    Pogledaj u ingelu. I taj sto si stavio link sa dx-a je bez kablova, ima ih i sa kablovima, "nesto" skuplji.
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Spoji compove u mrezu i googlaj synergy. Ili na sourceforge. Besplatan virtualni kvm.

    bas si uporan. A Sve ti je pred nosom. I vnc sam ti spominjao. :)

    Sent from my Desire HD using Tapatalk
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Lako je meni za mish & tastaturu, fazon je sto imam manjka monitora :)

    Ev ovaj Synergy sto spominjes ( http://synergy-foss.org/ ), nigdje ne vidim da on moze zamjeniti i potrebne monitore..

     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    mozes i remote desktop programom kao sto je vnc pristupit 3cem kompu preko neta :)
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Kolega Zeleni mi pomoze oko ovog TightVNC-a (ko' kad sam njubara kad su u pitanju mreze), jao ludila, ne treba mi nit tastatura nit mish & monitor za ove ostale racunare, samo ih u mrezu i cao dzaci.
    Kako ce sad da lete u spajz pa nek tamo materi prashe :D
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    teamviewer, od zadnje verzije radi i direktna lokalna konekcija, probaj
     
  10. postal dude

    postal dude Aktivista

    Mislim da tw ostvaruje sesiju na nivou os-a što prilikom zaključavanja mašine pravi problem.
    vnc je bolji ali ima problema sa win7.