HP Compaq nx9105 problem pri punjenju

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by pac, Jun 5, 2011.

  1. pac

    pac Komšija

    Radi se o tome da navedeni laptop nece da se puni preko adaptera pri radu, kad je ugasen onda hoce da se puni. Laptop nemoze da radi nikako ako nema baterije u sebi.
    Laptop dok je ukljucen u struju a baterija nije ubacena u njega cuje se neko pucketanje (ritmicno brzo) u dijelu gdje se ubacuje strujni kabal u laptop.
    Uz latpop sam dobio univerzalni adapter za sutruju sa podesivim voltazama. 12v, 15v, 16v laptop nikako neregistruje, 18v, 19v, 20v registruje ali poslje nekog vremena laptop prebaci automatski na bateriju. Na 24v laptop radi i puni bateriju neznam vremenski koliko jer nebih da eksperimentisem previse sa ovom voltazom da nebih sta otislo/pokvarilo se.

    Imali neko neki prijedlog sta bih mogao pogledati/isprobati da znam do cega bi moglo biti.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imao slican problem na jednom dell lapu,kartica zaduzena za punjenje se djelimicno izvukla iz lezizsta.Samo je ponovo "kliknuo" kako treba i sve OK.NAravno otvaranje lapa je obavezno.
     
  3. pac

    pac Komšija

    Rastaio sam citav laptop nema nikakce kartice koja se spaja na plocu. Onaj prikljucak koji koji je zaduzen za punjenje je direktno zalemljen za plocu. Kolike su sanse da je ploca neispravna?
     
  4. Vedofone

    Vedofone Novi član

    radi li bez baterije na punjacu ?
     
  5. selvin

    selvin Moderator

     
  6. Vedofone

    Vedofone Novi član

    hehehe, sry, umor i sparina slomise :D

    kolko sam nasao na netu ako nisam sta zaHebao

    org punjac ima slijedece specifikacije

    Output 120W | 19V 6.3A | tip 5.5x2.5mm

    eh provjeri koju amperazu moze dati taj univerzalni punjac sto imas,
    sumnjam da moze vise od 4-4,5 A ( ako je neki low end )

    zato i hoce kad ga dignes na 24V ( sto ne bi smjeo niukom slucaju da radis )

    najvjerovatnije punjac, al provjeri ako na njemu uopste pise