Card reader/wrieter kako instalirat kako uštekat i gdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by mexx, Oct 4, 2005.

  1. mexx

    mexx Novi član

    Sad mi je uštekan na pinove od USB-a
    Znači kupio sam ovaj ćitač/pisać kartica 18/1 interni i sad na njemu su konektori tj štekeri,dva ista,žice su bjele boje znaći neznam koja je šta ima samo oznaka pravouganika na žici VCC sad na mojoj maticnoj je 9 pinski usb conector kako to da sad pravilno prikopčam probo sam ali ništa
    evo slika tj.šema kako je na matičnoj i kako je na ovom štekeru

    http://img193.imageshack.us/img193/5978/sema8ws.jpg
    Ovaj moj ima i front USB i kako sam ja usteko USB port radi ali u hardwer/device maneger/universal serial bus controler/imam jedan unknow device i probo sam update driver i nece neznam kako ovo da rijesim
    možel ko pomoč
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ja mislim da ti se to kaci na veliki header na ploci, na mjestu gdje se inace infrared port kopca. ako imas XP sam ce pronaci drivere, samo trebas u biosu staviti full duplex transfer. konsultuj se sa uputstvom.
     
  3. mexx

    mexx Novi član

    eh kako to ide u biosu neznam ti ja to maticna je asus P5P800
    gdje se to stima na upustvu nepise nista i sta pise na kineskom je
    a najgore sto sam ja to kupio u drugom gradu 100km od mene
    koji je to veliki header na ploci ja sam skopco na usb 5 i 6 svoj onaj usb sto je bio na tim djekovima izsteko ono ko produzni kabal ima i da bi imo jos 2 usb porta pozadi
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ne znam jer se nisam s tim susretao. moraces pitati nekog drugog ili skinuti uputstvo s neta. ja sam te samo uputio.
     
  5. mexx

    mexx Novi član

    Rijesio sam :mrgreen:

    uzeo čekić i razbio ga nećeš to mene zajebavat 10 dana a kupio ga 100KM od mene nije mi se isplatili otic vratiti ga

    kupio sam sad onaj USB card reader externi i sve ferca kako treba