Trajan externi HDD?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by PKLAT, Aug 14, 2011.

  1. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    Treba mi kvalitetan eksterni HDD koji ce imati dug vijek trajanja, jer na njemu ce se nalazit muzika i to ogromne kolicine muzike. U planu je prebacivanje oko 40 000 CDova na eksterne HDD, ali za pocetak mi treba neki 2TB HDD ali da nema previse masnu cijenu...
     
  2. k0ST

    k0ST Aktivista

    Najtrajnije sto kod HDDa mozes postici je 2 diska u RAID 1 polju, pod uslovom da ti ne spadnu sa stola...
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    ili nekoliko istih diskova, pa jedan koristis, a drugi zastekas.
     
  4. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    Znam ja da je najtrajnije 2 interna diska, medjutim meni treba eksterni.. Prebacivanje velike kolicine muzike sa dva compa i ripovanje na jednom compu, tako da je mnogo jednostavnije eksterni HDD, bar za pocetak. Tako da koji eksterni HDD bi mi preporucili?
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Fazon je sto su ti eksterni dosta skluplji od internih, najjeftiniji eksterni od 2 TB je WD Elements Portable, USB 2.0 je oko 193 km u genelecu, uz njega ide i dodatno napajanje jer je 3.5".
    Meni licno nikako nije godilo da se zezam sa tim dodatnim napajanjem pa sa uzeo 1TB WD Passport essential 2.5" USB 3.0. Da uzmes interni 2TB + neko kuciste opet te izadje tu negdje.
     
  6. k0ST

    k0ST Aktivista

    Druze, ja sam i mislio da ides na vanjsku soluciju,zato sam tyi i rekao pazi da ti ne padne :lol:
    Recimo nesto kao Verbatim HDX 2000 RAID 2TB ili Western Digital MyBook2 Studio 2TB. Naravno, jeftinije varijante "uradi sam" - kupis externo kuciste koje podrzava 2 interna diska ili neki jeftiniji NAS.
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Slusaj jarane, dobro i jeftino neidu skupa, ako hoces sigurnost poslusaj sta ti kolega kaze za RAID, sve drugo ti je koliko para toliko muzike.
    Ja licno imam 2 eksterna diska godinama, wd my book 1T, i odnedavno apacer 640G 2,5" i rade mi bez greske, na ovom 3,5" wd-u drzim nove hd filmove, drugi su mi sve pohranjeni na dvd i blu ray, i nikada sa njim nisam imao problema.
     
  8. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    A pa naravno da je CD siguran mediji za cuvanje podataka ako se s njim pazljivo rukuje, medjutim razmisli koliko prostora zauzima 40 000 cdova XD znaci u sustini vasa preporuka bi bila WD Studio II?
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Znam ja to, ali sam ti rekao da diskove moras uduplati, ako mislis da budes siguran, jer podlozni su kvarovima (mehanika je to) pa da ne zijanis sve sto imas, izracunaj koliki ti kapacitet treba tj. koji ti je format u kojem spremas wav, flac, mp3 ili sl. pa to dupliraj i jedan zastekaj od samog sebe, to ti je najsigurnije.