Ne pali se monitor

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Eight, Nov 18, 2011.

  1. Eight

    Eight Novi član

    Pozdrav,

    pomazem prijatelju da rijesi problem sa njegovim racunarom u pitanju je p4 478 asus ploca 1G rama 9550 graficka.

    Problem je u tome sto se monitor ne pali poslije startovanja masine. Prijatelj je mislio da je do monitora i spoio je drugi i koristio mjesec dana bez problema.

    Neki dan mu se isti problem javio. Spoio sam monitor na netbook pali se i uredno radi. Resetovao sam mu bios i upalio se moitor.
    Danas se opet problem javio, poslije resetovanja biosa opet se ne pali monitor. Promjenio sam graficku i upalio se. Resetovao sam x put uredno radio sve do sad. Opet ne pali se monitor sa zamjenjenom grfickom.

    Bio bih zahvalan ako neko ima slicno iskustvo da podijeli samnom ili da zna sta dalje da cinim povodom ovog problema.

    Hvala unaprijed!
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Pa onda je to do maticne, ako nije do monitora i nije do graficke. Mozda je AGP slot defektan, najbolje probati drugu plocu, ako si u mogucnosti.
     
  3. Eight

    Eight Novi član

    Pokusat cu ujutru flashovat bios na zadnju verziju i testirati ako ne prodje idem sa zamjenom maticne.

    Hvala!