p4 prescot 3 ghz overclock

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Kingpin, Jul 18, 2005.

  1. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Kupi AMD sa zezancijom i bez zezancije :smt116
     
  2. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    imash u linksu u rvackoj a cijena negdje oko 75 km
     
  3. [tota]

    [tota] Aktivista

    Ako hoces dobar OC sa Prescotom:
    a) dobices ako imas dobar hladnjak, cirkulaciju zraka i E0 reviziju
    b)ako nemas E0 reviziju, onda najmanje Zalman, dobar propuh u kucistu
    c) Vapochiller, phase cooling ili naravno najdraze mi DRY ICE :D
     
  4. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    Evo pokushao sam ga cloknuti, fiksirao sam agp pcie, fsb sam stavio na 250, a cpu:ddr 5:4 i podigao sam napon na 1,4. Ali nece da digne windowze, prodje memory test al onda nis. Pomagajte
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Josh voltaze! al pazi da ne pretjerash.
     
  6. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    Da josh voltaze je trebalo. Stavio sam na 1.46 i radi ko beba, thx za savjete :smt001
     
  7. mexx

    mexx Novi član

    nepricaj gluposti ja klocko 600Mhz i stavio foxconn-a koji radi na 2500 i tempo je ca 35-42 a prosjel je 38
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  9. ming

    ming Veteran foruma


    Geode :lol:
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    hahahaha. ali njemu je dovoljan onaj pasivac za northbrige cak i kad se clocka.
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Oprezno ako ti stock cooler nije dovoljan. U VIDI-u sam pročitao i našao sliku kako je presscot istopio ono gumeno podnožje kao zaštita od kratkog spoja što ide ispod matične sa Aquarius III vodenim hlađenjem. Doslovno se istopio :lol:
     
  12. Neso

    Neso Komšija

    Ej buraz ti to ostavi kako jeste jer se intel kao intel strasno grije,a jos plus prescot je kod tebe.Vjeruj mi imam isti taj procesor i mislim ga mjenjat a vec ako mislis ga klokovat trebat ce ti to hladenje koje si naveo ili neko ZALMANOVO.Sto se tice hladenja to pogledaj u plusu sa tim su jaki.Moj savjet nista nediraj!!!!
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pobogu ljudi, pa citate li vi kad je bio zadnji post! :evil:

    To je bilo prije dva i pol mjeseca. Do sad ga je ili zapalio ili radi kako treba.