Brisanje istih pjesama

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by JaLa, Jan 31, 2012.

  1. JaLa

    JaLa Komšija

    Pozdrav,

    Imam nekoliko foldera sa nekoliko stotina pjesama, kako mogu najlakse naci iste/duple pjeme ? Ima li neki program koji ce ih poredati abecedno pa da ih mogu lako brisati ?
    Hvala
     
  2. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    iTunes moze odraditi ovaj posao. Takodje mozes probati sa MediaMonkey ako nisi fan Apple proizvoda :)

    Sent from my BlackBerry 8520 using Tapatalk
     
  3. JaLa

    JaLa Komšija

    Hvala ;)
    Probam sada pa javnem.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ima windows explorer :D Samo kliknes u traku iznad naziva pjesama i poreda ih abecedno :)
     
  5. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    Covjeku je problem sto nisu sve pjesme u istom folderu. Ocigledno je potrebno da ih poreda u jedan media library, inace ne bi postavljao ovo pitanje :/

    Sent from my BlackBerry 8520 using Tapatalk
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

  7. Ninja

    Ninja Komšija

    Opet može Windows Explorer preko search funkcije.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    procitaj jos jednom pitanje njegovo. Kaze ima nekoliko foldera, zaci nije desetine ili stotine i pita kako cu ih poredati abecedno da ih lakse obrisem. Ja dao odgovor :D

    EDIT: A ako je vise istih pjesama u vise razlicitih foldera iskopirati sve u jedan folder sa opcijom copy but keep both files pa uraditi ovo sto sam gore napisao, cas posla.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da search je elegantno rjesenje samo sto onda moras znati naziv svake pjesme pa ukucavat posebno!?
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    "Imam nekoliko foldera sa nekoliko stotina pjesama, kako mogu najlakse naci iste/duple pjeme ? "

    Veze on nema ni koliko ima pjesama ni koliko ima istih pjesama (kao ni svi mi). Njemu treba alat koji sam mu linkao, da obrise duple a ne da on trazi.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa pito je kako ih poredati abecedno da ih lakse obrise, ocito nije toliko koliko ti mislis :D
     
  12. JaLa

    JaLa Komšija

    Imam nekoliko desetina GB muzike, poredano po stranim, nasim itd, u desetine foldera... Ne bih postavljao pitanje da mogu u Win Exploreru ;)

    Pogledat cu i ovaj link od NAILSa
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Onda si trebo formulisi pitanje malo bolje, a nije kako da se poredaju abecedno da ih lakse obrises :D U tom slucaju koristi windows media player, uneses glavni folder u kome su svi ti folderi u music library i kliknes opet na traku titles i poredaju se abecedno i brises sta hoces :)
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Opet je to pješke. Imaju alati bas za ovo sto njemu treba. Valjda su ovi sa linka, ako ne budu, onda cu potraziti na diskovima jer znam da negdje imam.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma i nije toliko tesko ba. Problem sa tim alatima je sto 2 iste pjesme moraju imati "identican" naziv fajla, sto ne mora biti slucaj ako su pjesme pretvorene u mp3 razlicitim alatima ili "nabavljene" sa razlicitih mjesta. Ono sto hocu da kazem da ja ne bih prepustio bas tim alatima da brisu automatski jer ili mogu obrisati sto ne treba ili nece obrisati bas sve sto treba. Bolje se malo potruditi, a dupli fajlovi se zacas prepoznaju u spisku kada je sve poredano abecedno. Oznacis ih sve dok drzis sift i delete, to ti je 10 minuta posla.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam znao da ima shift opcija kada kliknes desni klik, ili si dovukao keyboard ? hehe..

    Salu na stranu, valjda program trazi po nazivu pjesme.

    Postavlja se pitanje sta program trazi. Ako trazi identican naziv ili identicnu kvalitetu, od toga nema nista. Ali ako trazi slicnost.. npr: The Root Of All Evil, Arch Enemy - The Root Of All Evil, 01 The Root Of All Evil itd.. onda bi super obavio posao.


    To sto ti govoris ne obavlja posao jer abecedni red znaci 01, 02, 03.. a sta je sa pjesmama koje nemaju broj ispred ? Ili recimo identicna pjesma na nekom drugom albumu kao bonus nosi drugi redni broj nego na originalnom albumu.

    Kod automatske radnje koju bi trebao obaviti program je moguca greska, to stoji, ali nije bas jednostavno i sigurno to sto ti govoris.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ok a je li kod te automatske radnje ti moras zadati naziv pjesme? Ako da to nije dobro :). A cuj kod ovog abecednog brisanja imas samo opasnost da ti ostanu neke duple pjesme dok kod tog automatskod imas i da izbrise sto ne bi trebalo, ja bih uvijek izabrao da mi ostane par duplih nego da obrise sto ne treba. Sto se tice tastature, sta mislis da misem ovo pisem? :D
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako rekoh bolje da ostane duplih nego da obrise sto ne treba.
     
  20. JaLa

    JaLa Komšija

    Krenuo sam Media Monkey, al mislim da ne moze sve foldere zajedno staviti...
    Moram brisati pjesme manuelno, jer ima pjesama koje se ponavljaju u 2 foldera odnosno 2 razlicita albuma neke kolekcije, ali obje moraju ostati tu jer je mix verzija albuma, znaci bez pauze izmedju pjesama.