Preporuka grafike

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by clopex, Jan 8, 2012.

  1. index_bf

    index_bf Novi član

  2. nVidia

    nVidia Aktivista

    GTX 560
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Brza je GTX560 ali vrlo malo a uz to trosi vise struje i vise se grije pa je pitanje opravda li tu razliku a uz to skuplja za nekih 50-70km u nasim trgovinama. Pitanje bi bilo isto kojim bi kamionom isao u pekaru po kifle....sa onim sto vuče 9 tona ili mi je bolji onaj što vuče 10 tona a trebas povuć 200gr.

    Monitor i rezulucija na kojoj ces igrati ti je toliko malen da ti je i HD6770/GTS450 vise nego dovoljna.
     
  4. index_bf

    index_bf Novi član

    ali imam u planu da mjenjam monitor pa se zato raspitujem
    mislio sam neki slican ovome
    LG W2240S-PN 21,5" LCD Monitor

    LG W2240S-PN 21,5" LCD Monitor, Wide: 16:9; Rezolucija Full HD: 1920 x 1080, Kontrast: 70.000:1 (DFC), Vrijeme Odziva: 5ms, Ugao Gledanja: H:170/V160, PC Input: D-SUB, Garancija: 3god.

    pa bi mi mozda zato nvidia bila bolji izbor
    zato i pitam vas za vase misljenje
    sta vi mislite koja bimi bila bolja
    i koliko vise trosi gtx 560 od ati radeon 6850
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Eto ti sad sa 1024/768 skoci na FullHD rezu,ako je tako kako jest onda trebas ici na jacu i od te 560ke

    HD6950 ili GTX560Ti su ti minimum za FullHD igranje,i taj monitor je taraba,trebas uzeti neki koji ima DVI ulaz a ne D-SUB ondosno VGA.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Eto ti sad sa 1024/768 skoci na FullHD rezu,ako je tako kako jest onda trebas ici na jacu i od te 560ke

    HD6950 ili GTX560Ti su ti minimum za FullHD igranje,i taj monitor je taraba,trebas uzeti neki koji ima DVI ulaz a ne D-SUB ondosno VGA.
     
  7. index_bf

    index_bf Novi član

    monitori

    http://mp.imtec.ba/ArtikliMal.aspx

    i koji od ovih bi mi bio kompaktibilan sa gtx 560
    jer trenutno da uzmem gtx 560Ti
    ona mi je pak preskupa jer kosta preko 500 KM
    sto je malo previse za mene da izdvojim sad trenutno
    a koliko kosta HD6950
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @index_bf
    Prelistaj forum, konkretno teme koje te zanimaju u zadnjih godinu dana, prije nego pocnes pitati gluposti. Osim toga, kakvo je to pitanje koliko kosta hd6950? Otvori cjenovnik bilo koje trgovine i provjeri. Da bi dobio konkretan i koristan savjet, navedi sve bitne informacije (za sta ce se masina koristiti, kakav je ostatak konfiguracije, na kojem monitoru ce se to sve koristiti) i na kraju budzet. Grafičkih kartica ima sa cijenom u rasponu od 60 do 1500 maraka.
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    GTX 560Ti se ima uzeti za 413km ja mislim u Genelecu,imas Genelec u Mostaru ;)
    Imas li kakvo bolje pitanje od toga,koji je kompatabilan??!

    Ja se predajem,neka drugi nastave...
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    u Genelecu 560Ti kosta 476,15 KM + PDV.
     
  11. index_bf

    index_bf Novi član

  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ima u Terabajtu za 413km, Palit GTX560Ti ;)
     
  13. index_bf

    index_bf Novi član

    meni treba jedan computer shop koji prodaje kompjutere i komponente a da je u mostaru
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Genelec, imaju shop u Vili Neretvi.
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nego, sta je trenutno aktuelno ?

    Je li jos uvijek pozeljno (sa 128 na) 256 bita vs PCIe 3.0 ?

    Gledam Asus HD7750-1GD5 / PCIe 3.0 / 128 bita cc 280 KM...

    Onako, pokrenuo sam "zamjenu graficke" GV-GTS450-1gb, sto znaci trebao bi traziti sta drugo i bolje.
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Slabo je to drug..

    I PCIE 3.0 ne donosi ti nista po pitanju performansi...

    A za PCIE 3.0 ti treba i maticna + CPU koji podrzavaju taj standard (Znaci X79, Z68 Gen3 ili Z77 maticne ploce uz SB-E i Ivy Bridge procesore)..

    HD6850 je jaca od HD7770 i HD7750..

    [​IMG]
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ma ja...ruzno izgleda na toj tabeli ...hvala ti puno drug.