Usb device not recognized windows 7

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by sava84, Feb 17, 2012.

  1. sava84

    sava84 Novi član

    Pozdrav, maloprije sam nabavio čitač kartica koji nikako da proradi na laptopu kako treba. Situacija je sljedeća: ispočetka nije htio nikako, dok nisam našao neko uputstvo da prvo pobrišen unknown device preko device managera u control panelu, onda ga otkačim, priključim i bude ok. Međutim kad otpojim čitač i želim da ga koristim opet, svu tu proceduru moram da ponovim :) prvo sam mislio da čitač nije ok, međutim na fiksnom kompu sa takođe win 7 sve radi odlično, probao sam na laptopu i svaki put da idem na opciju eject flash disc, ali bude isto. Svaka dalja ideja je dobrodošla :) Hvala unaprijed.
     
  2. wudu

    wudu Aktivista

    Možda moraš instalirati drivere. Pogledaj koji je čitač kartica i nađi na netu drivere.
     
  3. sava84

    sava84 Novi član

    To je No-name China uredjaj, mislim da nema sanse da nadjem drivere za njega, a sad sam provjerio radi i na kompu na poslu gdje je win xp. Znači jedino na laptopu neće gdje mi je najpotrebniji. Nekad ga laptop učita iz 5-6 puta, ali čim ga otkačim i probam opet, isto se dešava.