pc konfiguracija za server male firme

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by nme, Feb 26, 2012.

  1. nme

    nme Novi član

    pozz, ukoliko imate zadatak da sklopite konfiguraciju recimo za server male firme, kako bi ona otprilike izgledala i na koje komponente biste posebno stavili akcenat!?
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    1) ta 'mala firma', koliko PCeva ima

    2) koliko max love

    Napisi to, pa cemo lako dalje
     
  3. Looney

    Looney Komšija

    Ako ta mala firma planira vrtiti neki Win Server OS na toj konfiguraciji onda odmah u startu ne treba sklapati konfiguraciju nego uzeti neki brand server.
    Recimo neki HP ML110 G6 kao osnovu + RAM po želji + brži diskovi.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Meni ovo više liči na zadaću nego na zadatak.
     
  5. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Glavno pitanje je koju funkciju ce ti taj server obavljati?
     
  6. nme

    nme Novi član

    ta mala firma ima cca 10 racunara, lova nije bitna, a f-ja bi bila recimo rutiranje saobraćaja...
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Treba rack za g6 server.

    Kakav quad. 8gb rama, 2 diska raid 1 tako da si rahat.

    Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk
     
  8. nme

    nme Novi član


    ok, tnx :)
     
  9. Looney

    Looney Komšija

    Zašto rack?
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Do mene je. Za mene su proliant serveri rackable :) tower masine nisam vidio Ima 5 god.

    Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk
     
  11. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Za routiranje saobracaja u firmi od 10 racunara je sasvim dovoljno uzeti kakav manji SOHO router, wireless opcija je do tebe. Ako pored toga zelis i da ti sluzi kao i data storage server imas odlicnih NAS uredjaja u koje mozes ubaciti neke enterprise diskove ne samo radi brzine vec i radi izdrzljivosti. Moja preporuka su ti QNap NAS 259+ sa dva disk racka uredjaji jer imaju 2Gbit Lan porta, podrzavaju SATA 3 standard, MySQL i mnogo toga. Meni su se pokazali kao odlicni.
    Praviti domenu na tako malo racunara je, po meni, bezpotrebno...
     
  12. tux_

    tux_ Aktivista

    Eh cuj G6 (citaj grijalica) za 10 PC racunara i rutiranje saobracaja..

    Za te potrebe se instalira NetBSD na toster i to radi ko zmaj.. u prevodu neki stari P3 "turis" pod stol i zaboravis na njega.

    Naravno ukoliko nisi kontao instalirati Windows server koji ima minimalne requirements-e u tom slucaju.. i feel sorry for you :oops: :p