Pitanje i savjet - upravljanje sigurnoscu Win server 2008 OS

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by nme, Apr 5, 2012.

  1. nme

    nme Novi član

    Ovako, imam mrežu koja se sastoji iz jednog domena aktivnog direktorijuma i jednog sajta. Svi serveri rade na Windows Server 2008 OS-u.
    Svi File & Print serveri i aplikacioni serveri nalaze se u organizacionoj jedinici pod imenom Serveri. Tim koji je zadužen za održavanje servera (Server Support Team) svakodnevno radi na pružanju podrške za File, Print & Application servere. Svi korisnički nalozi ljudi u Server Support Team-u nalaze se u SST OU.

    Moram da osiguram da članovi Server Support Team-a mogu da se uloguju lokalno samo na File, Print i Application servere.
    Šta treba da uradim?
     
  2. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Re: Pitanje i savjet - upravljanje sigurnoscu Win server 200

    ne vidim zasto je to problem.Privilegije u aktivnoj ljudima koji su u supportu.Remote control na server i to je to.Ako sam razumio problem
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Pitanje i savjet - upravljanje sigurnoscu Win server 200

    cini mi se da u lokalnoj grupnoj polisi moras dozvoliti login remote admina. mislim na ovo:

    [​IMG]

    cini mi se da sam ja to tako rijesio. a sta je problem sa remote loginom domenskog admina? sto bas mora biti lokalni?
     
  4. nme

    nme Novi član

    Re: Pitanje i savjet - upravljanje sigurnoscu Win server 200


    tnx... tako mi stoji u zadatku da mora biti lokalni...
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Pitanje i savjet - upravljanje sigurnoscu Win server 200

    ma ono ima smisla, jer se vecina instalacija, kako i hardwarea tako i software-a radi pod local admin nalogom. cim comp dodas u domenu, mislim da se admin automatski brise iz RDC grupe.
     
  6. nme

    nme Novi član

    Re: Pitanje i savjet - upravljanje sigurnoscu Win server 200


    imam jos jedno pitanje ako nije prob... instaliram server sa defoltnim postavkama i treba da ga ubacim da bude clan nekog domena, kako to ?
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Pitanje i savjet - upravljanje sigurnoscu Win server 200

    pa samo ides Add an existing forest, tako nekako pise... i to je to. Ako sam te dobro shvatio. navest' ces koji je to tvoj domen.