Kupovina kompa za studio

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by .Dzahdo., Jan 7, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Pozdrav ljudi dragi moji.. trebam jedan ogroman savjet

    naime, prijatelj mi se bavi muzikom, ima pola godina i vise vec, on repa i to i sad njemu dolaze ostali snimat pjesme i to.. ima na raspolaganju 2.000 KM. ali ima i mladjeg burazera koji voli poigrat koju igru noviju (ne bas zahtjevne igre bar da igra na low ili medium rezolucijama)
    eh sad molio bih vas da ono najbolje za njega izaberete zvucnu, procesor, ram i sve to...

    ps. ovo je velika usluga, molim vas da mi odgovorite brzo... i nadam se iskreno da nece biti glupih odgovora, i usput on ima svu opremu, miksetu, mikrofone, slusalice sve potrebno za profesionalni studio.. i takodje bih molio da nema glupih postova kako je to debilski posao, jer momak zasluzuje sve jer se trudi oko ovog sto radi od 8 godine... molim vas jos jednom bez glupih postova...

    pozdrav
    unaprijed hvala, Dzahdo
     
  2. GV

    GV Komšija

    Stabilnu prosjek 939 ploču ništa šminkerski, što jači AMD, neku poluprofesionalnu zvučnu sa profesionalnim konektorima (vjerovatno najskuplji dio u kombinacijija bi išao do 50% love na ovo), dosta rama (1 ili bolje 2 GB), dva jeftina 17'', prosjek kućište, dobru napojnu, grafa GF6200 ili , ali ne TC-turbo cashe ili 6600 jeftiniju). Ako može ''naći'' kubase-steinberg programe onda pogledaj hardverske zahtjeve istih
    Obavezno pogledati http://www.bug.hr imali su temu kućni studio, ako nema na netu članak reci imam taj broj kući pa ćemo nešto smisliti.
     
  3. djambo

    djambo Aktivista

    Predlozio bih zvučnu kartu malo je skuplja ali isplati se
    http://www.emu.com/products/product.asp ... oduct=9870

    Konfa bi trebala imat sto veci hard minimum 160gb i puno memorije po mogucnosti Athlon 64 x2 ili ako se ide na jeftiniju kombinaciju onda neki pentium sa ht tehnologijom grafa nemora bit jaka neka x600 ili 6600 bit ce dovoljna

    sto se tice zvucne postoji i jeftinija verzija 1212 ali nema 5.25" rack i software nije tolko dobar
    Radi ozbiljnijeg rada predlazem kupovinu originalnog softwarea
     
  4. monK

    monK Komšija

    ovo što su ljudi naveli

    AMD obavezno, ako moze dual core, dosta rama i dobar hard disk...

    i zvučna karta

    tu ne smije štediti, sve ostalo manje više

    EMU, kao što reče djambo, ili neki lynx

    S obzirom na to da kani raditi hip hop, jedan analogni sampler nekada poslije mora imati u planu ako se kani ozbiljno baviti s tim...
     
Thread Status:
Not open for further replies.