K: Monitor

Discussion in 'Računari i komponente' started by NAILS, Oct 22, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Kupuje mi kolega monitor za nekih 300KM. Bilo bi pozeljno da ne prelazi toliko.

    22" 1680x1050, ništa 1080p.

    Ne mora biti nov, samo da ima garancije.
     
  2. crazyjoeno1

    crazyjoeno1 Aktivista

    MON 22 AS VE228D

    249KM kod nas u shopu target bbi centar -1
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima njih gomila ali su svi kao i taj 1920x1080. To je problem. Rekao sam gore, ništa HD, samo 1680x1050.

    Hvala svakako.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Refreš.
     
  5. heroic

    heroic Komšija

    Ako nije frka ajde pojasni zasto mora biti 1680x1050, valjda i ovi od 1920x1080 mogu tu rezoluciju, osim ako nije u pitanju 16:10 odnos? :D
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Moze 1680x1050 ali nije nativna te je mutno. A sa 1080p na 22" je sitnije. To je to.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ikone na desktopu povecavas crtl + wheelup,vjerujem da to znas,tako isto stranice u browseru,ne znam da je bilo sta sitno,osim ako ti nije windows XP

    kod mene je 22'' full HD monitor i nativna rezolucija i nema nikakvih problema a posebno nema zamucenja ,potrebno je samo pogoditi 16:9 omjer rezolucije
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne koristim 22" 1080p ali mi se ne svidja ta rez na takvoj dijagonali. Citanje je problem a ne ikone i mogu misliti kako je pratiti mobilnisvet.com na tom monitoru, dok mi je "nidje veze" zumiranje u browseru jer zasto onda ne kupiti sa 1680x in the first place.

    Inace i sam kolega kaze da je koristio malo 22" 1080p i takodjer mu se ne svidja.
     
  9. wragg

    wragg Aktivista

    Ja upravo radim na jednom takvom monitoru i bas sam isao sada na mobilnisvet da vidim u cemu je problem. Iskreno, meni je sada malo sitno jer sam tek jutros uzeo ovaj monitor, ali sto ga vise koristim sve mi je normalnije gledati u ovu rezoluciju na ovoj dijagonali. Inace nosim -2.5 cilindre na oba oka :)
    Nije ovo lose, uzet cu i kuci jedan ovakav :)
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Lako je tebi....cilindri te izvlace
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    ev i ja iso na mobilnisvet.com, ja ruznih fontova :D Ja zumiro na 150% i opet smetaju pri citanju, kao da slova imaju dioptriju :D
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije m. svet jedini sajt ali eto, kako rekoh, kolega je i sam probao 22" 1080p i ne svidja mu se tako da ostaje ova potraznja za 22" sa starim panelom.

    Moze i 24" 1080p ako ima kakav ali ako ne bi prelazio mnogo ovih 300KM i ako bi bio koji mjesec garancije.
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nails ne kontam uvijek mozes spustiti rezoluciju i dobiti u principu isto.
    Ja imam 22-ku 1680-1050. Razlike nema, kako sam primijetio kada sam uspoređivao monitor.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Cisto sumnjam da je ostrina na nivou ali bih u tom slucaju preporucio kolegi samo ako bih imao priliku da poredim, ovako reci da kupi i kada dodje kući vid da nije to to.. ne ide.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja svaku stranicu zoomiram i razvucem je skoro do samih ivica monitora i ne bi mogao gledati da imam one rupe sa strane a da se naprezem i da ne vidim procitati sitna slova
    svaku stranicu uriktam sebi na zadovoljavajucu velicinu slova,posebno forume

    ikone sam sebi povecao i to isto nije problem,jedino sto zna biti sitno su neki programi,recimo tune uo,u njemu su mi slova bas sitna i ne mogu se povecavati ali on je jedan od rijetkih programa sa ovako sitnim slovima ,sa ostalim nemam problema
    naravno ti kupujes i znas sta ti najvise odgovara ali i meni je trebao dobar mjesec da se naviknem na 22'' montor jer sam presao sa 17 incnog 4:3 na 22 incni 16:9
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne kupujem sebi vec kupuje kolega. Ja imam 22" 1680x1050 (takodjer ni ja ne bih uzeo 22" 1080p.. samo 24" i više na toj rez). Kao sto sam rekao, da zaobidje zezancije oko zooma, neka kupi sa 1680x rez. u samome startu.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    ma istina je da treba odmah da kupi taj 24 sa 1080p i cao

    bilo ih je za te pare,mozda mrvu skuplje
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako nadjes, javi ali nisam nasao ispod 350KM. A njemu je ovo neplanirano jer mu je crkao main monitor pa je limitiran sa kešom.
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    http://genelec.ba/cart.php?sta=view&sid=16&cid=20217

    evo ga 335km sa pdv a u genelecu je uvijek bilo nekog popusta za gotovinsko placanje preko 300km sto bi trebalo biti jos 5 procenata jeftinije pa izadje 318km

    Eto rijesenja a ako stvarno zapne za tih 18km nek se meni javi,poguracu ga.

    Brat mi ima prethodni model ovakvog monitora vec dvije godine i mogu ga samo pohvaliti,za te pare nema bolje i jos 3 god gare
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    E hvala puno druze. Nece valjda trebati nabaciti tih desetak markica.. heheh

    Ja neki dan gledao i nasao neki kod njih za 330KM bez PDV-a. Ili taj nije bio ili sam ga nekako preskocio. Javit cu mu pa neka ih kontaktira.
     
Thread Status:
Not open for further replies.