problem s racunarom

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by avduka, Dec 22, 2012.

  1. avduka

    avduka Aktivista

    imam racunar 3.0HT(630) lga775 MB:MSI PM8PM 2x512mb rama i grafika ati 7500AIW 64mb
    desava mi se da smao racunar zaledi...slika stoji ali ni mis ni tastatura ne rade....
    probao sam sa drugim ramom od 1x1gb isto se desava...probao sam i drugu graficku ali nemoze jer trazi dodatno napajanje...skopco sam ja to napajanje ali valjda napojna nemoze da je gura pa racunar samo nekad uspije upalit...jednom sam uspio instal. nvidia drivere ali nakon restarta samo crnilo..ni biosa da pokaze na monitoru....a napojna je codegen 500w...i nova je...a grafika 6800GS 256mb/256bit agp gainward!
    obicno zaledi sliku u nekoj flash aplikaciji(FB-farmvile) ili na youtube-u....
    malo sumnjam i na ovu napojnu....evo statusa sa everesta:

    Sensor Properties
    Temperatures
    Motherboard 29 °C (84 °F)
    CPU 46 °C (115 °F)
    Aux 48 °C (118 °F)
    WDC WD800AAJS-00PSA0 36 °C (97 °F)
    Cooling Fans
    CPU 1172 RPM

    Voltage Values
    CPU Core 1.30 V
    +3.3 V 3.20 V
    +5 V 4.95 V
    +12 V 11.98 V
    +5 V Standby 4.82 V
    VBAT Battery 3.10 V

    jesu li ove voltaze ok?.-...ovo je sa ati 64mb grafickom...a kada sam ovo pogledao dok je nvidia bila unutra bilo je jos gore za 5V je bila vrijednost 4.7V!
    imal kakvih prijedloga...ili je ono najgore maticna...?
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Probaj ako mozes drugo napajanje. Meni u zadnje vrijeme ledi flesh sadržaj na chrome-u mada nakon par sekundi dodje sebi. Da li si dizao novi sistem ? Mozda se nesto ubaguje. Inace je to napajanje dvadesetak maraka tako da.. u teoriji jeste dovoljno ali ko zna koliko je i ispravno.
     
  3. avduka

    avduka Aktivista

    ma da pogledao sam ga detaljno(napajanje)...ma shit obicni....sistem frisak...nema ni 10dana..:;)
    znaci nemoze biti do graficke...ove ati od 64mb...?...bila mi je prije na nekom racunarau...radila je ok...
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam sad' bas slucaj da komp ledi od graficke. Vecinom se driveri ruse, "ispucan" teksture itd ali treba provjeriti i disk, plocu itd.. meni ide na lose napajanje.

    To sto je sistem star par dana ne znaci nista. Najbolje je dici novi i ne instalirati nista osim onoga najpotrebnijeg pa vidjeti kako se ponasa.
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ne mislim da je grafa,meni je ledilo radi zvucne(jednostavno bf3 i realtek integrusa zvucna se nisu podnosili),moze biti i ram i napojna,najbolje ti je jedno po jedno ici tj. probati sa drugim ramom ako mozes od nekoga posuditi pa viditi je li do rama,pa tako i sa napojnom dok ne rijesis problem,sretno.
     
  6. avduka

    avduka Aktivista

    ram sam probao...mislim da sam to napisao....
    skinuo sam komplet plocu....prvi problem je bio sto je neko audio kabal za front panel "ubo" u usb2 pinove na maticnoj
    a drugi je bio za zadnje strane maticne ploce....ispod jednod tranzistora...kao da je nekome kanulo lema i sastavili tri kontakta ...to sam lagano uklonio malim sarafcigerom i to je to..
    sad sta je tacno bio uzrok od ova dva neznam...uglavnom ne ledi vise...! :)