DVD. -.-

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by B4RBii3, Feb 4, 2013.

  1. B4RBii3

    B4RBii3 Novi član

    Zdravo svima; ne znam da li sam u ispravnu sekciju dodala pitanje (valjda jesam). ^^

    Imam pitanjce jedno. -.-
    Trebala sam da snimim film na DVD CD - što sam i uradila maloprije i sve je super bilo. E, sad, stavila sam taj isti DVD CD da isprobam i vidim jel' se sve fino prebacilo, a laptop uopšte neće da ga očita. Šta mi je raditi?

    P.S. Mislim da nije do laptopa jer čita normalno druge CD-ove (DVD/CD - blank, or full).

    OSWin7Ultimate
    HP Presario CQ56-120EM

    Nezz jel' treba još šta od podataka, hahah. ^^

    HVALA !
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    koje marke su mediji? Probaj sa verbatimom. Puno puta mi se desilo da su neki diskovi citljivi na jednom a nisu na drugom uredjaju dok su opet neki citljivi na drugom a nisu na prvom i tako u krug :) Sa verbatimom su uvijek bili citljivi na oba.
     
  3. B4RBii3

    B4RBii3 Novi član

    Ovaj što neće da očita je Verbatim; a ostali su različiti.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Onda mu ne gode verbatim :) A probaj jos neki sprziti, moguce da taj nije bas dobro sprzen. Inace i do od stanja i marke przaca umnogome zavisi kako ce mediji biti citljivi na drugim uredjajima.
     
  5. B4RBii3

    B4RBii3 Novi član

    Ma, pazi, ne mora mi čitati ono što ima na njemu; dovoljno bi mi bilo da otvorim CD samo da vidim jel' su svi fajlovi na broju al' laptop uopšte ne vidi taj CD...
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da, na to sam i mislio kad kazem citljivi.

    EDIT: I da uvijek przi sto manjom brzinom, ali eto ne moras bas na 2x, na 4x je sasvim dovoljno ali ne idi preko.
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ja kad przim nesto idem sve na data dvd ili cd opciju, nikad ne biram snimi video, muziku ili slicno, cak i kada film prebacujem na dvd.

    Uvjek taj film ili slike ili bilo sta stavim u neki folder i poslije kada snimam biram taj folder, a ne film direktno i pripadajuce fajlove na dvd...

    Poslije kada ubacim dvd, OS pokrene dvd/cd i ponudi prvu opciju otvori dvd, a ispod ponudi otvori sa vlc ili windows media player-om...
     
  8. B4RBii3

    B4RBii3 Novi član

    Ja samo kopiram s laptopa na CD (odaberem da koristim CD kao USB pri prvom formatiranju ilitiga ubacivanju u laptop). :D
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pa jel u folderu ili nije to sto prebacujes ?
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako ti je taj film u avi ili mkv ili nekom drugom kontejneru onda da, ali ako hoces da snimis dvd video koji ce biti citljiv na dvd playerima onda moras odabrati dvd video cime ce biti kreirana pravilna struktura foldera za dvd video. Isto i za audio, ako hoces da nabacas mp3ca koje ces poslije koristiti na kompu il uredjaju koji cita mp3ce onda ides kao data cd/dvd ali ako hoces da koristis na cd playeru koji ne podrzava mp3ce onda moras ici na audio cd.
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Imam cunga-lunga dvd (na tv-u) i sve sto ovako snimim - on cita :D

    Ali da, to je skolski primjer kako to treba da bude.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa nije skolski primjer vec zavisi od uredjaja i sta podrzava, taj cunga lunga ocito podrzava sve :)
     
  13. B4RBii3

    B4RBii3 Novi član

    Da fuq did you just ask? xD
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    kojom si brzinom to przila? :D
     
  15. B4RBii3

    B4RBii3 Novi član

    Ne'am blage. xP

    Edit: Znam da sam uspjela 4GB za pola sata, ili nešto tako ... :D
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    uf to onda na 2x. Nego koristi Neru ubuduce.
     
  17. B4RBii3

    B4RBii3 Novi član

    A šta mi je sada činiti?
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    probaj jos jedan dvd sa nerom na 4x ili taj presnimi ako je rw pa onda javi kakvo je stanje.

    EDIT: I de malo pojasni ovo "Trebala sam da snimim film na DVD CD " Je li przis na dvd ili cd? :D
     
  19. B4RBii3

    B4RBii3 Novi član

    Ne mere ovaj. ^^ Usran očito. ^^ Ne čita ga uopšte - k'o da ga nisam ni stavila u CDRom; vjerovatno se pokvario. Morat ću novi uzet'. Hvala.
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Nebi bilo zgoreg youtube.com how to burn dvd with nero.....

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2