"Nekontrolisano resetovanje LG L7"

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by whiteshark, Jun 30, 2013.

  1. whiteshark

    whiteshark Novi član

    Pozdrav,
    Problem sa LG L7 p700 mobitelom, nekontrolisano se resetuje ili se javljaju obavijesti kao "unfortunately the process com.android.phone has stopped" i onda uslijedi restart nakon kojeg najcesce ostane na lg boot screenu i samo vrti... Probao sam da flasham jellybean i ICS medjutim stalno isto... pomoc?

    Hvala
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Na svjezem ROM-u imas taj error? Ili nakon instalacije aplikacija?
     
  3. whiteshark

    whiteshark Novi član

    Na svjezem Jellybeanu odmah znaci se javlja error, a na ics-u kako kad, nekad se ne pojavi ali cim postavim google account i krenem da skidam aplikacije desava se error, evo upravo se prvi srusio google play i onda redom prikazuje rusenje procesa i desio se reset sam od sebe i evo sad boota ali stoji lg i loada i ne moze dici nikako sistem
     
  4. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    jesi uradio wipe cache partition?
    factory reset ??
     
  5. whiteshark

    whiteshark Novi član

    Jesam sve iz cmw uradio factory reset, wipe cache, wipe dalwik, fix permision sve to pokusao uvijek isto...
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    format system? To je phone servis, ako je uvijek ista greska s razlicitim ROMovima, onda je vjerovatno hardverski kvar.
     
  7. whiteshark

    whiteshark Novi član

    kako mislite format system?
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: "Nekontrolisano resetovanje LG L7"

    kod TWRP recoverya imas opciju da izbrises system
    probaj prvo izbrisati pa onda na novo nabaciti neki custom
    kad instaliras custom, odradis full wipe, onda upalis normalno telefon, vratis se u recovery i odradi dva puta fix permission
    ako opet ne bude radilo to je nesto do hardvarea
    jesi probao sa stock romom koji inace dodje out of box na l7
     
  9. whiteshark

    whiteshark Novi član

    Trenutno imam touch CMW ako mislite na to kad kazete TWRP... i u opcijama ima format system...? skinuo sam cm10 zadnji i Gapps ali kad krenem da flasham cm10 nightly ispadne status 7 error i ne moze da ga instalira, probao sam sa stock Jellybeanom, a stock ICS nemogu da nadjem na netu svi su prerootani i takav mi je trenutno na fonu...
     
  10. whiteshark

    whiteshark Novi član

    Eh ima novost, nakon formata systema iz CMW-a nisam mogao nabaciti vise nijedan sistem pomocu kdz updatera, onda sam otisao pa uradio recovery preko Lg update toola i nakon sto se instalirao zadnji sistem krene da boota prikaze lg logo i samo se restartuje pa opet logo pa opet restart i tako u krug...
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Boot u recoveri mode, onda wipe data i wipe cash.
     
  12. whiteshark

    whiteshark Novi član

    Drug wipe data i cash sam vec radio toliko puta, nista od toga ne pomaze... i skontao sam fazon da prilikom flashanja telefon se zagrije posebno kad se flasha vise puta (jer nece nista da uspije...) nece da se do kraja digne sistem vec ostaje na lg logo i resetuje se sto sam napisao u zadnjem postu. sinoc sam ga ugasio poslije toga i evo budim se jutros palim ga, normalno se uplalio i bootao i sad ga mogu koristiti... Fazon je izgleda da cim se maticna pregrije pocinju problemi... to bi moglo objasniti ovo kad krenem da instalira aplikacije vjerovatno se zagrije i pocne da se rusi sve i uslijedi reset, ne znam koliko je ova moja teorija vjerodostojna al mislim da je to to... sad odmah kontam kakav bi to kvar mogao biti i koliko bi me odrali u srevisu... :roll:
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Koliko dugo si ga drzao kad prikaze logo? Prvo pokretanje nakon flashanja novog ROM-a moze potrajati i par minuta. A normalno je da se zagrije, procesor radi pod punim opterecenjem.
     
  14. whiteshark

    whiteshark Novi član

    Posmatrao sam ga 5 - 6 min, ali nije bilo potrebe ni toliko ga pustiti jer prikaze logo nekoliko sekundi i ide na reset i opet...
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  16. whiteshark

    whiteshark Novi član

    Danas ja otisao van s normalnim telefonom, kad sam po ovoj vrucini izvadio telefon iz dzepa da nazovem kad on resetuje se sam od sebe vec u dzepu valjda se zagrijao... i ugasim ga neko vrijeme da tako odstoji kasnije upalim on boota normalno sve normalno radi i znaci cim ga uzmem u ruke duze da ga koristim samo cap ode na reset... instaliram maloprije stock ics nece evo da boota nikako samo se resetuje... sad moram opet instalirati onaj pre rooted stock rom dakle koji ima odmah cmw da i odmah wipe data wipe cache da bi uopce uspio da boota i upali se za normalan rad... meni ovo sve ide na gresku neku sa maticnom plocom telefona ali ne znam opet, sta vi mislite?
     
  17. whiteshark

    whiteshark Novi član

    Nema mu pomoci, radi normalno sve i onda ga ja testiram tako sto instliram obicnu igru temple run i dok je igram minutu do dvije krenu mi iskakati upozorenja google play stoped, viber proces stoped, itd.. aplikacija za aplikacijom se rusi i samo uslijedi reboot koji se ponavlja, dok ne izvadim bateriju i dok se ne "ohladi" telefon, nakon cega ga normalno upalim i normalno radi do slijedeceg duzeg koristenja kad ce se zagrijati i ponovo restartovati...