Laptop-vgasave problem

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by SpookyMoO, Jul 10, 2013.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ovako,mami sam dao svoj stari laptop i od neki dan ima probleme sa grafickom izgleda.Problem je taj da kada podigne windows,on uopste ne podigne nvidia drivere nego valjda genericke,jer kada udjem u postavke umjesto njih pise vgasave.Uglavnom,problem nekako privremeno rijesim uninstall/install drivera i to radi 2 dana i onda se opet desi.Slika je minimalne rezolucije i ne moze se tada promijeniti(800x600) ili manja i 4bit boja.Uglavnom,nemoguce je raditi na njemu kad se to desi jer nista ne vidi na ekranu.
    Reinstalacija OS-a ne dolazi u obzir jer je na njemu neki knjigovodstveni program a nema tog lika sto joj odrzava pa ne bi zelila sad da to sve poremeti.
    Da li neko zna kako da se ovo rijesi?Jbg ovo sve sam radio preko team viewera,pa je jako tesko ali idem kuci uskoro pa cu vidjeti sta je tacno.Ima li neko ideju zasto se ovo desava?Je li ovo problem hw ili sw prirode??
    [​IMG][​IMG][​IMG]
     
  2. suad.h

    suad.h Novi član

    Probaj skinuti DRP sa drp.su i pokreni i provjeri , problem ti moze biti i da si ostetio grafu nekako sad nezz ni sam
     
  3. Tensai

    Tensai Komšija

    Ovakva se stvar obično desi kad instaliraš pogrešne drivere ili je neki sistemski file vezan za grafičke drivere corruptan ili fali..Vidi možeš li uraditi system restore ili sytem rapair.Ili pokušaj upgrade u service pack 3 ako je service pack 2.
     
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    Privremeno rješenje je klikni na LIST ALL MODES odaberi rezoluciju i boje koje odgovaraju. Barem dok ne rijesis sa driverima problem. Otidi u safemode i sa ccleanerom obrisi sve od drivere. Zatim skini drivere(nekada moras na stranici od proizvodaca skinuti originalne drivere) i instaliraj. Pokusaj takoder omega drivers
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Win je vec xp sp3.Skinuo sve drivere i radilo par sati na generickim i opet problem.Kaze mi mama da su se javljale neke ljubicaste linije dakle sada kad su genericki bili.Takodje je primijetila da je laptop uzasno vruc tada bio.Sve mi ovo smrdi na hw fail.
     
  6. Tyger

    Tyger Aktivista

    Moguće je da se grafa pregrijala i da joj je elektronika spržena. Pokušaj ući u safe mode i vidi kako se tamo ponaša. Također pokušaj instalirati OS na drugu particiju samo da provjeriš da nije do sistema.
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ev me kuci.Izgleda da je grafa ipak krepala.Sada evo cim se upali slike nema nego bile prvo neke linije zuto-ljubicaste vertikalne pa onda samo bijel ekran sa nekakvim jedva vidljivim linijama pa onda ovo kao na slici.Cuje se kako udje u windows btw.Probao sam sa dr racunara pristupiti preko tw ali samo crn ekran.
    [​IMG]
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    jel nvidia grafa ?
     
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jeste druze 8400m gs
    Razmisljam sad da odem do jarana da reflow uradim malo da je feniram pq da vidimo hoce li pomoci.Do ekrana nije jer sam probao i eksterni i isti problem.Ovo je sve krivo zagrijavanje preveliko na duze vrijeme garant.
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    probaj, ali dosta laptopa sa tim nv grafama ima iste probleme. I polovan laptop sa nvidia grafikom od serije 6xxx do 8xxx treba izbjegavati na široko.
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Evo Tale Boga mi imali smo srece."feniranje" je uspjelo radi super.Do kada,vrijeme ce pokazati.
     
  12. Tensai

    Tensai Komšija

    Isfenirane grafike mogu dugo radit ako se dobro hlade.S obzirom da je to laptop,malo će teže ići.
     
  13. Benq

    Benq Komšija

    A da kupi http://www.bug.hr/_cache/6539d55f66d4be4f4f7849c11cdb3137.jpg ? Vjerujem da bi se laptop puno manje grijao , ja sam svojima uzeo Targa laptop za neke sitne pare , ali fina konfa , i dok nisam kupio taj hladnjak bukvalno se ruke nisu mogle drzati na laptopu , sad kad ima taj hladnjak ispod , jedva da se grije , mlako bude a sto je naj bitnije necujan je hladnjak.
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma joj on se samo grije kad se prasine nakupi inace je cool ali pusi se u stanu prasine ima jbg pa ga cesto moram cistiti kad dodjem.Jbg sad su temp u granicama normale.Nek radi dok moze jbg
     
  15. Benq

    Benq Komšija

    Znam to drug , ali bolje sprijecit pregrijavanje duze ce laptop trajat , 20KM je ovaj cooler a taj Acer Aspire/Extensa se vole grijat cudo ...
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    A gdje si ovo vidio za te pare??Jbg ako valja i ako je kvalitetno i radi svoj posao uzecu.
     
  17. Benq

    Benq Komšija

    Ja kupio svojima u Plus-u u Skenderiji , 20KM a imas i u svakoj malo bolje opremljenoj radnji. Stavi laptop na ovo i hladi ga 12cm cooler a napaja se preko usb porta. Njima bi davno laptop crko da im nisam to kupio jer se znao ugrijat uzasno a ociscen i nova pasta stavljena al dzaba , a sad skoro hladan a radi po cijeli dan.