Error Deleting File or Folder :S?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Virty, Mar 2, 2006.

  1. Virty

    Virty Aktivista

    Ovako problem je sledeci.
    Imam MAXTOR 6Y080L0 (80GB, 7200rpm/2mb cache)
    Juce mi se pokrenula neka skripta/virus i nakon restarta nisam mogao dic OS missing system file..tako da sam ga formatirao i stavio SP2 sa svim update-ima.Tokom formatiranja, proces je stao na 50% 5 min i onda nastavio sve uredno. Sad mi je sve ok sa C particijom, medjutim na D nemogu pristupit nekim folderima, dobijem poruku da D disk nije formatiran :S , a neke foldere ne mogu obrisat, otvori se prozor

    Error Deleting File or Folder
    Cannot delete file: Cannot read from the source file or disk.

    Pokusao sam isto i u Safe Mod-u, medjutim iste poruke dobijam!
    Ne znam sta se desava, dal je ta skripta/virus to napravila na D ili je mozda disk poceo da otkazuje :S?

    Juce prije tog pada sistema, sve je radilo super, svi folderi/fajlovi su bili citljivi.
    Sad cu da skeniram sa Check Disk da vidim sta kaze...
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Mislim da cu ti fajlovi encriptovani, odnosno ne enkriptovani nego je podeseno da ih moze citati samo onaj user koji je bio na proslom os-u.

    Imao sam jednom takav problem. Sve u svemu, moze se rijesiti, ali ima bas puno posla. Ako ti necitljivi fajlovi nisu bas previse vazni, onda halali.

    Ja svoje nisam uspio vratiti i na kraju sam odradio format te particije. Naravno prije toga sam spasio sto se je moglo.
     
  3. Virty

    Virty Aktivista

    SP1 mi je bio, volio bih da je to u pitanju, mada sumnjam :(. A kako se moze rijesit ako je to uopste ?

    btw. Skenirao sam sa Check diskom i nije mogao da zavrsi scan (unable to finish...)
     
  4. djambo

    djambo Aktivista

    probaj iz DOS-a prebaci si sta mozes i format D: