GTX 780 Dilema

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by MUFCFAN, Dec 16, 2013.

  1. MUFCFAN

    MUFCFAN Novi član

    Pozdrav,

    Uzimam novu grafu pa me interesuje jedna stvarcica, naime nisam mogao nigdje naci GTX 780 Ti, pa sam se odlucio za GTX 780 sad ne znam da li da idem sa referentim modelom ili sa nekom od verzija MSI, Gigabyte? Cuo sam da se ovi referentni modeli griju :/ ?
    Ima li neko iskustva i kakve su preporuke koju 780-ku izabrati?

    Hvala Vam unaprijed.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako imas solidno hladjenje kucista i garanciju, bas te briga koliko se grije. :D
     
  3. MUFCFAN

    MUFCFAN Novi član

    Ma ima kuciste i hladjenje solidno, ali necu da mi bruji u sobi i da mi sluzi umjesto grijalice? Hm... Ne znam ima li neko bilo koju gtx 780 da mi kaze kakva je?
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kolega Sena sa foruma ima dvije Gigabyte GTX 780 Windforce, iako su sada na vodenom hladjenju mozda ti on moze reci iz prve ruke kakve su ove Gigabajtice.

    Realno Gogabyte Windforce, Asus DC2, MSI Gaming ili Lightning modeli,Palit GTX 780 Super JetStream sve su to odlicne karte i neces pogrijesiti bilo koju da odaberes.

    GTX 780 Ti imas na piku, iako samo referentni nVidia modeli ali ni referentni cooler na ovim kartama (identican kao i na GTX 780) su veoma dobri i kvalitetni.
     
  6. MUFCFAN

    MUFCFAN Novi član

    Hvala. Njih sam i gledao svi kazu da su odusevljeni sa DC2 (meni je super i zbog izgleda crvena je samo je onako poruzna :/). Ali bitan mi je i izgled kontao sam da idem sa MSI gaming jer je ona crvena, kao i ploca (Maximus V formula), ali i nesto je uza od ove DC2 tako sam barem procitao. Gigabyte mi je nekako cudan sa ona 3 ventilatora i estetski je los. Dobio sam nekoliko preporuka jos i za Gainward phantom ne znam jel neko imao posla s njima?
     
  7. MUFCFAN

    MUFCFAN Novi član

    Hvala za informacije, kontaktirao sam Peru sa pika, sad mi je javio da nema je nigdje (gtx 780 ti), doduse ja sam trazio Asus da bude. Jasno mi je da je nema u custom hladjenju ali ne znam.. :/ izgleda da ce ici gtx 780 dc2 i to je to.
    Hvala jos jednom za info :)
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kao sto kolega kingt rece, ja imam dvije gtx 780 wf3 oc, odlicne karte, nazalost ne mogu ti reci kakav je hladnjak, jer ih nisam probao na zraku.

    Jedini minus im je elpida memorija, koja se slabije clocka od hynixa i samsunga, ali opet lahko te moze da zapadne hynix ili samsumg.