bluescreen problem

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by korisnik, Jan 26, 2014.

  1. korisnik

    korisnik Novi član

  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Mogao si napisati i koja konfa je u pitanju.

    Generalno BSOD 124 code je vezan za nestabinost procesora, (previsok overclock, nedovoljna voltaza itd.)

    Ali ako memorija nije stabilna takodje moze da izbaci 124 code.
     
  3. korisnik

    korisnik Novi član

    e5800
    hd4850 512MB
    6GB ddr3
    MSI G41M-P26
    Be Quiet 400w
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Skini ovaj program MemTest i pokreni dvije instance u isto vrijeme (imas dvojezgreni procesor, da je Quad core pokrenuo bi 4 instance sa po 1GB za svaku).

    MemTest

    Za svaku instancu postavi da testira po 2GB memorije (ukupno 4GB za testiranje od 6GB instaliranih).

    Neka testira dok obje instance ne dostignu 100%, ako ne prijavi error onda je memorija OK tj stabilna, ako izbaci error onda treba podesiti RAM ili izbaciti 2 GB.
     
  5. korisnik

    korisnik Novi član

    Provjerio sam kako si napisao i 0 errors ima
     
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Koja igra je u pitanju i tacno kada se to desava?
     
  7. korisnik

    korisnik Novi član

    Zadnji put Batman Arkham Origins a desavalo je se i prije kod nekih igrica.Poslije nekog vremena,nije uvijek isto,nekad duze igram nekad krace,i samo se zaledi.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Temperature cpua i gpua?
     
  9. korisnik

    korisnik Novi član

    Testiro sam sa onim programom furmark,garficke ne prelazi 80 C a procesora ne prelazi 78 C
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Puno za cpu ako samo je to kod igranja. Probaj promijeniti pastu, jeli cpu overklokan?
     
  11. korisnik

    korisnik Novi član

    Nije overklokan
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jos gore, u kakvom je stanju pasta? To stock kuler?
     
  13. korisnik

    korisnik Novi član

    Mijenjo sam je skoro,a cooler je nekekav alpine 11 pro rev.2
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    probaj downclockat cpu i malo smanjiti napon pa vidi kako se ponasa.
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ko da gledam događa ti se prilikom gledanja cutscene-a... Jesam li u pravu?
     
  16. korisnik

    korisnik Novi član

    Ne blokira mi se kod cutscena
     
  17. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ja sam imao identičan problem ali samo prilikom gledanja cutscene-a i to igrajući Batmana zato te i pitam :grin:
     
  18. korisnik

    korisnik Novi član

    Da li postoji mogucnost da treba napon povecat na procesoru,posto sam vidio na stranom forumu da je neko sam ovim istim problemom povecao napon na procesoru i kaze da mu se to vise ne desava.Posto se ja ne razumijem bas u ovo postoji li mogucnost da je ovo problem,a trazio sam u biosu i ne mogu mijenjat napon u njemu.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Gdje ces vise a tolika ti temperatura. Kako ti rekoh probaj underclockat pa ako je sve u redu onda mijenjaj kuler, pastu ili nisi dobro montirao ili ne valja pasta.
     
  20. korisnik

    korisnik Novi član

    A kako ga mogu underclockat i smanjit napon,posto nema u biosu,jel imam kakv program