Wirless kamere umrezavanje

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Ejub, Feb 19, 2014.

  1. Ejub

    Ejub Novi član

    S postovanjem svima,
    Dali postoji mogucnost da obicne kamere prebacim u wirless mrezu? Tj. imam dvije kamere i racunar sa dvr karticom, sada da nebi morao pruzati kabal za kamere od racunara do kamere jednostavno imam wirless prijemnik kod racunara a kod kamera predajnik. Dali bi neko bio ljubazan i objasnio mi kako da to postavim i postavio semu ili link kako se to radi. Ili ako je bila negdje ova tema da mi postavi link. Unaprijed se zahvaljujem svima.
    Lijep pozdrav.
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kakve obicne kamere? USB webcam ? Wireless USB Link nije nikad zazivio radi bluetootha itd.

    Imas dosta howto kako postaviti stari smartphone kao kameru.
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Pretpostavljam da se radi o CCTV kamerama koje su sa DVRom (u tvom slučaju PCI kartica) spojene koaxialnim RGB kablom... Nažalost nisam imao priliku vidjeti uređaj o kome ti govoriš niti znam da postoji. U slučaju da takav uređaj sa analognim BNC ulazom i digitalnim wifi izlazom postoji mislim da ti je jedina šansa da ga nađeš negdje van BiH ali svakako do tih kamera moraš imati napajanje...
    Ako bi našao tako nešto molim te da postaviš link ovdje da vidim i to čudo :grin:
     
  4. Ejub

    Ejub Novi član

    Ma moze to. Naravno da kamera mora imati napajanje. Ja govorim o kamerama sa Wirless prenosom slike tj. kamera ima napajanje i wi-fi antenu, a racunar sa dvr-om ima wi-fi router koji prima signale tj jedinice i nule od wi-fia i tako formira sliku. Najednostavniji nacin je da kupim wi-fi kamere sa wi-fi reciver-om, i da lijepo rastavim i vidim kako to funkcionise. Ali mi se sada ne daju pare za to, pa sam mislio da ce mi neko dati semu tog sklopa.
     
  5. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Jbg to onda nisu obicne (CCTV) vec WiFi kamere :)

    Svaka WiFi kamera treba da ima u dometu WiFi mrezu i takvim kamerama mozes pristupati preko Browsera i, generalno, imaju u opcijama gdje da snimaju sadrzaj, na SD karticu ili lokalni share-ani disk...
    Dakle bitno ti je da imas WiFi router, racunar sa share-anim diskom (ili folderom) ili mozda NAS uredjaj i to ti je to... neces uopste imati problema da to pokopcas i ne trebaju ti nikakvi dodatni troskovi. Ne treba ti cak ni DVR kartica

    Da li ti ustvari imas te kamere kod sebe i ako jesu mozes li linkati da vidim o cemu je rijec?