Procjena i prodaja komponenti

Discussion in 'Računari i komponente' started by niskoo, Sep 5, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. niskoo

    niskoo Novi član

  2. Tensai

    Tensai Komšija

    Oko 120-130KM sve.
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kolko ploca i ram.samo
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    Malo jače to mora biti:

    Ploča 70KM
    Procesor 30KM
    Ram 60KM
     
  5. niskoo

    niskoo Novi član

    et 140 km ko hoce radilo kod mene do juce
     
  6. Tensai

    Tensai Komšija

    Kako ce ploča stara 10 godina vrijediti 70KM kada ima novih AM1 ploča sa DDR3 Ramom i USB3 portom za 45KM?Čak ima i FM2 ploča koje podržavaju Crossfire za 100KM.
     
  7. nFare

    nFare Komšija

    Kakve veze ima to, kad se gleda dostupnost, ako meni rikne ploča da ne bi slučajno uzeo FM1 ploču i udarao se njom po glavi, po toj logici gledajući performanse ovaj procesor ide u minus sa cijenom.
    Ploča je 790 čipset sa integrisanom grafikom, vrijedi 60-70KM. Sve zajedno kad prodaje naravno da ide nesto jeftinije.
     
  8. niskoo

    niskoo Novi član

    ma meni svejedno a i manje se razumijem,znam samo da ploca ima sve za nekog prosjecnog korisnika,ja sam sebi sastavio masinu,ovo mi sad stoji pa ako ko hoce bujrum,o cijeni cemo se dogovarat :D
     
  9. Tensai

    Tensai Komšija

  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    imal jos sta drasticno smanjeno ?
     
  11. Benq

    Benq Komšija

    Probaj da je narucis :smt003

    Mom drugu trebala AM3+ ploca prije 15ak dana , sve smo zvali i obisli , niko nije imao, odemo u winwin , nazove onaj momak njihovu drugu radnju u Lukavici da provjeri dostupnost i kaze nista od toga , nema ih vise, na upit kad misli da ce biti na stanju , kaze da ne zna i davao nam alternativu da vidimo preko nekih likova iz Banja Luke da se naruci ploca...

    Nije ni u winwin-u bas sve tako sjajno kao sto pise na sajtu , ja htio da kupim Samsung 840 EVO , otisao do radnje , pitam jel cijena 150KM kao sto pise na sajtu , kaze da ima samo jedan jos i to po cijeni od 180KM a da su cijene na sajtu greska pa ce ih blagovremeno azurirat.
     
  12. nFare

    nFare Komšija

  13. Tensai

    Tensai Komšija

    Ah Benq to ti je stara priča,uvijek stanje na stranici nije ono pravo za bilo koji artikal.

    Najčešće u Plusu stanje na stranici je približno tačno a i tamo ima jeftinih AM3 ploča.

    http://www.plus.ba/proizvod/mb_asrock_9 ... _2xps2_atx

    Mom je prijatelju nedavno pregorila ploča AM3 sa DDR2 RAMom i lik je kupio novu,prodao DDR2 i uzeo DDR3 koji je brži i jeftiniji.

    Edit:Da ne bi dalje raspravljali,momak nudi sve za 140KM što je sasvim korektna cijena.
     
  14. niskoo

    niskoo Novi član

    Nova cijena 120 km :D
     
  15. niskoo

    niskoo Novi član

    prodano kolegi s foruma moze lock.
     
Thread Status:
Not open for further replies.