Problem ,help mi

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by enis, Jun 20, 2006.

  1. enis

    enis Novi član

    e ovako ,imam problem PC mi se restarta kad igram igru ili kad sam malo sjedim za racunarom , nekad se zna 2 puta uzastopno restartovati.

    [​IMG]

    imam napojnu 300 W.
    Maticna Asus Asus P4S8X-X
    , graficka geforce 4 mx 440 , i cpu Pentium 2.4 ghz

    Neznam u cemu je problem ,
    Hvala
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Latencije memorije, napojna, novi driveri i reinstalacija sistema.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Naponi dobro izgledaju. Kako to fercera kad je pod teretom to je druga prica.

    Kako sulu rece, popusti malo, ako ne pomogne mjenjaj napajanje.
     
  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    očisti prašinu u centralnoj
     
  5. drdamir

    drdamir Aktivista

    Prašina je najvjerovatniji uzrok. Ne drži komp na podu nikad. Ako ti hladnjak procesora izgleda kao na slici samo ga pažljivo očisti. Moguće da ti je loša pasta pa i nju zamijeni ili daj nekom ko to zna.

    [​IMG]
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    JOjj kad se racunar pregrije ne restarta se nego se ugasi skroz, a prije toga krene onaj piskavac u kucistu da se javlja. Ovo nema veze sa temperaturom.
     
  7. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    Provjeri uticnice na produznom kablu. Kod mene se jednom jedna "istopila" a da nisam primjetio. Racunar se stalno restartovao zbog toga sto napojna nije dobijala 220V ( nije bio ostvaren dobar kontakt kabla za napajanje i uticnice jer se uticnica malo istopila pa je tu nastao veliki elektricni otpor koji je prouzrokovao pad napona).
    Moj cimer je prosle godine imao problema sa resetovanjem kompjutera, a razlog je bio sto je kuciste drzao uz sami zid pa je bio otezan protok vazduha iz napojne te se ista pregrijavala.
     
  8. enis

    enis Novi član

    ok hvala ljudi puno , mislmi da sam rijesio stvar, dobro sam oscitio procesor i citavo kuciste i uzeo jos jedan kuler , e sad mozda bi ga trebo samo podici da ne bude skroz na podu i ako mi e na dasci jednoj , to moram uradit i za sad nema problema .Sve u svemu hvala vam .
     
  9. enis

    enis Novi član

    samo jos neshto jel sad ishta noramlnije oko ovih temp. jer kako sam ocistio i ovo sve izgleda da su temp vece
    [​IMG]
     
  10. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Ako ga podignes sa poda na sto to su ti 2-3 stepena celzijusa. Zbog temperaturne razlike zraka. Kod mene je tako. :mrgreen:
     
  11. Benq

    Benq Komšija

    Ma hajd bolan sta ti fali evo se kod mene cuje ko da usisivac radi pa zuji :D a u sobi zrak stoji , samo jedan ventilator radi a ima sigurno 25 stepeni u sobi bas mi je lijepo :twisted: