Connect problem (HITNO mi je narode)

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by iPlay, Jun 23, 2006.

  1. iPlay

    iPlay Komšija

    Ovako, u mrezi je 6 PCs, i svaki ima zasebnu konekciju preko jednog Accounta, sve je normalno radilo do jucer-prekljucer.

    Naime, problem je sto ne moze da nadje digitalnu liniju (ScreenShot).

    Niko nije dirao postavke konekcije..., Jeli neko slucajno neko znam u cemu je problem ovde?!

    [​IMG]
     
  2. iPlay

    iPlay Komšija

    ADSL, BIHNET,

    probao sam i napraviti novu connection, ali nista, opet isto, stoji, stoji i onda kaze unable to connect :S
     
  3. 3125

    3125 Komšija

    Provjeri ethernet drivere ili ispravnost mrezne karte, imao sam slican problem zbog toga.
     
  4. iPlay

    iPlay Komšija

    Kako si rijesio? U semu je kvaka bila?
     
  5. 3125

    3125 Komšija

    Jednom mrezna bila neispravna, drugi put samo reinstalirao drivere od maticne.
     
  6. zasto_pa_zato

    zasto_pa_zato Aktivista

    Usput provjeri kablove jesu li utaknuti kako treba. :D
     
  7. J4SK0

    J4SK0 Novi član

    I u mene je isto onako pise kao na slici u 1. postu..
    kada hocu da se konektujem na free zonu.....
     
  8. iPlay

    iPlay Komšija

    Dakle, da razjasnim ovo. Danas sam konacno rjesio problem.

    ADSL Account podrzava maximalno 4 konekcija u isto vrijeme. Helem, ne znam tacno kako, ali u BIHnetu pamti on te 4 konekcije nekako. Nazvao sam bih net i onda su oni rekli "hajde probaj sada" :D

    Eto, ako se kome desi da u mrezi ima vise racunara koji se svaki kaci zasebno onda je max 4 konekcije.

    Poz
     
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ja imam 3 u mrezi,ide preko routera na prizemlju,a dole kod mene je switch. Naime sada nemam free zone, mogu samo na net, i to me konektuje cim upalim kompjuter. OVaj sto mi je umrezavao je cak i napravio sve da to proradi tj. podesio sve i na kraju je skontao da je kvaka u modemu,jer on neda da imam istovremeno konekciju na free ili na net,ako hocu na free moram nastimati ruter,a tada sva 3 racunara imaju pristup free zoni. Modem je thompson speed touch 500 series kojeg sam dobio prošle godine u septembru kada sam potpisao ugovor. Zna li neko kako bih mogao "prevariti" modem pa da mogu istovremeno na jednom racunaru imati konekciju na free ,a na drugom racunaru da sam na net-u ili istovremeno. Ili mi ostaje jedino da kupm drugi modem :?