Everest ne prepoznaje GPU

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by sgtPepper, Jul 8, 2006.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Evo vidite slike, ne prepoznaje GPU, a prepoznaje Windows grafiku. Do čega li je ?

    [​IMG]

    [​IMG]

    BTW. Neću više dosađivati o pitanjima sa procesorom (overclockom), uspio sam ga nekako clockati na 2700 mhz, memorija ne da dalje.
     
  2. Eustace

    Eustace Aktivista

    smanji ram na DDR266 pa ce ic dalje...
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Upravo tako...moras smanjit brzinu rama na 266MHz,a li i smanjit HTT mnozilac na 3x. Mada sumnjam da ce ic preko 2,7GHz a stabilno...
     
  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    smanjio sam na 200 pa nece. Nego nije to tema, zna li ko odgovor na ovo pitanje o GPU-u.
     
  5. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    evo, ima još jedna slika šta javlja power strip :

    [​IMG]
     
  6. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Obrati pažnju na ikonicu koja ti je iskočila dole u treju desno kaže trial verzija....registriraj everest pa će ti pokazivati sve u vezi cijelog kompa... :smt021
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    ajde ti fino prestani clockat i nauči neke osnove korištenja kompa... puno pametnije utrošeno vrijeme :wink:

    nhf... prijateljski savjet jer nas već pomalo gušiš sa svojim otvaranjima 1000 threadova, a očito je da nisi "na svom" terenu što se clockanja tiče.
     
  8. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    slažem se, potpuno sam novi u overclockiranju, ali sam u ovih par dana dosta toga naučio. Da se naučim osnovima korištenja kompa :? ... no comment. Ovo je potpuno novi topic koji nema nikakve veze sa clockanjem.
    Blue-sky, nisam retardiran, pa da ne znam šta je trial, a šta besplatna verzija :evil: Isto i Sandra ne pokazuje niti Home edicija Everesta. I nešta sereš sa tim svojim odgovorom. Ima li kakav normalan čovjek da odgovori na ovo pitanje a ne ovi filozofi.
     
  9. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Oni su ti fino rekli - filozof bi ti suknuo(kulturno naravno).
     
  10. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    ma ja postavim pitanje o grafičkoj, a oni nešta o lijevoj stvari. Nisam ih ništa pitao o overclocku. Pogotovo je pametnjaković onaj Blue Sky. Genije veli meni da je to trial verzija Everesta :lol: - hvala mu na odgovoru
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Mobster otvorio si 2342111 topica u zadnjem mjesecu, ne znam sta ocekujes.
     
  12. FearLess

    FearLess Aktivista

    i kod mene istu poruku javlja powerstrip i everest nepokazuje informacije o gpu tako ako neko zna u cemu je problem neka javi, i nemojte bezveze spamati na temu
     
  13. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    konacno da me neko podrzi :D, i u pravu je čovjek, ne spamajte na temu !koje je godište proizvodnje tvoj monitor, fearless ?
     
  14. Ace_

    Ace_ Aktivista

    neznam zasto ti je toliko bitno da ti Everest prepoznaje gpu, imas jaku grafu, igre ti idu na high i boli te k
     
  15. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    ma evo sada kad probam da povecam takt jezgre i memorije, sve mi se restartuje i moram ponovo. Probajte malo više analizirati ovu sliku šta javlja Power Strip, jer mi je žao znajući da se takt memorije može pravo dobro dići na oko +150/300 mhz
     
  16. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Momak povuci vodu za sobom i ne pizdi....prvo se nauči osnove ponašanja na forumu pa onda nešto pričaj...i ostavi se klokanja proca očito ti to nejde... :smt097
     
  17. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    ne spamaj na temu
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Dvije stvari, da everest ne barata dobro sa novim drajverima (novija verzija) , ili da nije regana verzija (koja ne pokazuje gpu).
     
  19. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    probaj sa omega driverima
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    Jesi li instalirao nove drajvere?