Misljenje: Kupnja Zvucnika

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Miko, Jul 23, 2006.

  1. Miko

    Miko Aktivista

    Znaci napokon sam se odlucio da kupim kakve solidne (ne previse skupe) zvucnike 5.1 sistem. Mislio sam ici negdje cijenom do 170-180Km.
    Trenutno razmisljam oko ova dva sistema:

    SPK Zvucnici Logitech X-530 5.1 / 70 W RMS 155,61 Km sa PDV
    SPEAKERS TERRATEC HOME ARENA 5+1 167Km sa PDV

    Uglavnom sto se tice iskustva: ove Terratec-ove sam vidio, slusao i uvijek sam ih gotivio jer sam smatrao da su odlicni makar u tom cjenovnom rangu, ali ove Logitec-ove nisam nikada ni poslusao ni vidio uzivo pa tako da neznam kakvi su opste.
    Znaci interesuje me sta ljudi misle o izboru, a i takodje ako neko ima prijedlog za kakve druge zvucnike u ovom cjenovnom rangu neka naglasi.
    Pozdrav i unaprijed hvala na svim odgovorima.
     
  2. Shenron

    Shenron Komšija

    Jel bash moraju biti 5.1 ili mogu i 2.1?
    Ja sam cuo te Logitech X-530 i super sviraju. Ja imam X-230 koji su u principu isti (530 ima 3 satelita vise i par W jaci woofer). Zvucnici su OK. Za te pare. Ali im fali srednjih i malo viskih tonova. Za elektronicku mjuzu su super i ostale stvari koje trebaju jak bass. Za rock i klasiku bash i nisu nesto. Klasiku slusam preko linije jer je zvuk cisci.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    I ja imam x230, a slusao sam i X530. Nisu pretjerano jaki, ali dobro sviraju. Kupi X530. Za 5.1 imaju bas ono sto im treba. Kako rece Shenron, nisu za muziku nesto posebno, ali u filmovima i igrama odlicno sviraju.
     
  4. micky

    micky Novi član

    SPEAKERS TERRATEC HOME ARENA 5+1 167Km sa PDV

    trenutno imam ove zvucnike i stvarno sam prezadovoljan sa njim bass dobar, viskoki isto mislim da su super zvucnici za ovu cijenu