Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    16GB?
     
  2. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Hvala, pročitao sam i ono što je onaj tersao na prethodnim stranicama, pa sam skontao. Mislim da je shipping za dva dana, a uzeo sam i 2-day dostavu (besplatno uz prime), tako da mi što prije stigne memorija.
    Sad čekam tracking number da završim sa Pesotom :)


    Ma kontam bolje uzeti 16gb 3600 za početak, lako je naručiti još 16 poslije. Svakako cijene idu dole :)
     
    dams82 likes this.
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Prije nekih satak napravim preko americkog VPN account na disney+ i odoh rekoh da probam uslugu na mjesec dana.Cijena 6.99$ mjesec.I odaberem paypal da platim i napise mi gresku da ne moze da se plati da nije prosla transakcija.Pokusam ponovo ista stvar kad od banke poruka lagano da sam 2x platio po 12.15KM.Ljepota.Odem na paypal tamo nista!!??Medjutim stoje mi dvije notifikacije da sam kao autorizovao dvije transakcije i da ako su nevalidne da se nece pare uzeti.E sad mene interesuje zasto ih je banka odmah uzela iako paypal nije proveo transakcije??Jel sad treba da cekam i da ce ovo biti stornirano?Kontaktirao na livechat podrsku sa disneya ali ni oni nemaju nikakvih logova da je sa mog paypala ista naplaceno.Bas bezveze!Je li neko imao slican problem slucajno?
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Znam ali zar nisi imao boljih tj. jeftinijih opcija? Skoro 100 dolara za 16 GB, to vec ulazi u teritoriju cijena od 32GB.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja jesam imao slican problem sa originom. Dva puta kupio igru i banka uzela pare ali nije proslo. Banka je zapravo napravila rezervaciju para za Origin, ali isti nije mogao preuzeti pare. I tako stajalo 30 dana dok nisu ponovo legle.
     
    bhd and SpookyMoO like this.
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Cuj 30 dana.Evo gledao sad preko internet bankinga stoji 4 transakcije na dvjema 12.15 a na druge dvije -12.15. To ce onda biti storno vjerovatno.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma ja uzeo 32 za 110$. Isplativije da ti dodje odmah za 7.5$ :)


    A to banka rezervise....

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    nenji_avero likes this.
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ti kada nesto kupujes, ne legne njima odmah. Vec banka napravi rezervaciju pa se te pare salju poslije. Ali tako nekada bude, stoji rezervacija za one gdje si kupovao ali oni odbiju transakciju i ako imaju pravo na taj novac narednih 30 dana. Banka ti tu ne moze nista jer nema ona nista s tim da li si ti dobio proizvod ili ne.
     
    SpookyMoO likes this.
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Narucio sam nesto sto bi trebalo doci iz hong konga ali jos nije poslano zbog restrikcija. Ima li nesto slicno (jeftino) kao pesoto da preko HR ili SRB dobijem ovo?
     
  10. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ova je sa e-die, može izdržati jak overclock, a Crucialu vjerujem mnogo više nego OLOy, Team i sličnim markama :)
    Inače, Ballistix je strašno dobra serija, plus što je ovo na 3600mhz CL16 (latency 8.88) za razliku od recimo 3200 CL16 koji je latency 10, ili 3800 CL18 latency na 9.5.
    Plus - uz Ryzen 3600 koji mislim uzeti, optimum je 3600mhz zbog FCLK koji onda radi 100%

    Lako je dokupiti još 16gb kad dođe vrijeme
     
  11. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    A jebiga, kupljeno, gotova stvar :D
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Nema veze. Ryzen i ja ganjam al cu sacekat jos.mjesec pa krenut sa sklapanjem :)

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    nenji_avero likes this.
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Znam, nisam ni mislio na te lijeve marke. Imam ballistix sport koji je po defaultu 3200MHz CL16, radi bez problema na 3600MHz CL16, a bio oko 120 dolara + dostava (32GB).
     
    Last edited: Aug 5, 2020
  14. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    E jebat ga sad, kupljeno :D
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa danas je ovaj crucial bio 72$, nisi valjda procitao da je deal i kupio kada se rasprodalo i vratilo na 100+?
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

  17. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    $72.99 sam platio :)
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa nema onda sta, ne moze nize za 3600 cl16 deklarisano.
     
    nenji_avero likes this.
  19. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Aha, to je u redu
     
  20. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Zato sam i uzeo :)
     
    Last edited: Aug 11, 2020