P i P: Komponente

Discussion in 'Računari i komponente' started by donjapa, Dec 30, 2021.

  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pozdrav

    Znaci ako neko zna procijeniti super, ako ne javite se pa cemo se dogovoriti oko cijene. Eventualno ako ima neko da sastavlja racunare u humanitarne svrhe mogu poslati.

    Komponente se ne koriste, i nemam mogucnost da testiram sve sad ali je radilo prije par mjeseci. U slucaju da nesto ne radi novci + troskovi prevoza nazad naravno.

    RAM:

    G Skill DDR3, 1600 MHz 2x2 GB

    MB:
    Asus m5a78l-m lx v2 (AM3+) (bez metalne plocice ne mogu je naci)
    https://www.asus.com/Motherboards-Components/Motherboards/Business/M5A78LM_LX_V2/techspec/



    Kucsite+PSU, MB, Cooler + nefunkcionalni (ja mislim) CPU
    CPU: koji mislim da je riknuo ali nisam siguran niti imam priliku testirati: AMD FX8300

    MB: Gigabyte GA-78LMT-USB3 - micro ATX (AM3+)
    https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-78LMT-USB3-rev-60#ov

    Cooler: Coolermaster nesto

    Kuciste + 3xFans: Fractal Design (mini tower)

    PSU: Thermaltake Munich 430W


    Slike:
    https://ibb.co/album/9nCzdf

    Lokacija:
    Prijedor, Banja Luka - moze se dobaciti do Sarajeva ako bude neko isao.
     
    Last edited: Mar 26, 2022
    RaP likes this.
  2. Stryker

    Stryker Komšija

    Pozdrav kolega,

    Evo kako otprilike "idu" te komponente na OLX-u:

    RAM G Skill DDR3, 1866 MHz 2x4 GB - 70 KM
    RAM G Skill DDR3, 1600 MHz 2x2 GB - 30 KM

    MBO Asus P7P55D, Intel 1156 + CPU i3 - 90 KM
    MBO Asus m5a78l-m lx v2 (AM3+) - 65 KM
    MBO Gigabyte GA-78LMT-USB3 - micro ATX (AM3+) - 75 KM

    Kućište+PSU, MB, Cooler + nefunkcionalni (ja mislim) CPU
    CPU: koji mislim da je riknuo ali nisam siguran niti imam priliku testirati: AMD FX8300 - 50-ak KM ako ni za šta ne možeš tvrditi da 100% radi, možda je sve crklo.

    Cooler: Coolermaster nesto - 20 KM

    Kućište + 3xFans: Fractal Design (mini tower) - ovo je Fractal Design Core 1100, ima jedan kod nas nov za 180 KM a vani je oko 100 KM pa i niže kad se rješava sa skladišta - neka vrijedi polovan 65 KM, možda ima ljudi koji vole i cijene ovaj brend + kuleri 10 KM (ne zna se koji su) - 75 KM

    PSU: Thermaltake Munich 430W - 55 KM

    Sve zajedno: 530 KM po komponentama ili za 450 nekome da ponudiš komplet. Možda bi ti neko procijenio i sve na 300 KM.

    Imaj na umu da su većina ovih komponenti starije i teže iskoristive i potrebno je dugo vremena da se isplate sa drugim komponentama (ko sastavlja mašine) ili da se prodaju (ko prodaje komponentu po komponentu dalje). Možeš staviti na oglase da prodaješ pojedinačno pa će se javljati kome šta treba ali onda postoji mogućnost da i tebi bude potrebno dugo vremena da se svega riješiš. Neko će npr. radije kupiti 2X 2GB DDR3 RAM po 10 KM jer mu nije bitno koji je i da li izgleda kao ovaj G-Skill već da prođe što jeftinije, ili će za 100 KM kupiti 2X 8GB DDR3 RAM na 1600 MHz a ne 2X 4GB DDR3 1866 MHz za 70 jer mu nije bitno da bude na 1866 MHz a i mnogi će radije za 60 KM kupiti novije RGB kućište sa providnom stranicom nego ovo Fractal Design itd.

    Jedno od rješenja je da sa nekim napraviš neku kompenzaciju za druge stvari.

    Moraš napisati i odakle si tj. gdje su komponente.

    Nisam bio siguran da li prodaješ posebno "nefunkcionalno" kućište sa komponentama + ove komponente ili su neke od ovih komponenti u sastavu tog kućišta pa sam naveo pojedinačno sve.

    Svako dobro.
     
    RaP and donjapa like this.
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Hvala na procijeni @Stryker mogu cijene i nize ako ste zaintresovani, ne trebamo se vezati za OLX.

    Lokacija je Prijedor i saljemo brzom postom, imamo ugovor da za 7 KM saljemo u cijeloj BiH jer prodajemo/saljemo dosta sa plantaze.

    Kuciste, PSU, MB, Cooler i taj CPU koji ja mislim da je riknuo sam mislio zajedno prodati ali moze i pojedinacno, kako god.

    Ako neko hoce sve za 200 KM najlakse mi je tako prodati, samo da ne stoji. Ali kao sto sam rekao ako npr @Mujka ili neko drugi zeli da sastavi za nekog u potrebi neka se javi saljem sve + postarina na meni.

    LP
     
    RaP likes this.
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Moze BUMP na ovo, nisam stavljao na OLX pomalo i zaboravio a reko ako kome treba da se rijesim da ne stoji.

    Sta god ponudite a da je u okviru "realnog" vase je :D
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Otisao jedan MB+CPU+2x4 GB RAM, ostalo jos sitnica.