Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa kad te zivkaju, iskljuci im i reklame ziv bio :D
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Naravno da ugasim :) bolje čačkam telefone od zippa

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  3. nivla

    nivla Komšija

    poco f3 -

    Dual-SIM Standby - Call active on one sim card

    zvanicna specifikacija za mobitel od 600-700km
    tj nije on los ali isto tako nije jeftiniji jer nas xiaomi voli vec sto zakida ovako na nekim funkcionalnostima
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Meni ne smetaju reklame, ja cu ih i ugasiti. Ali sto neko rece, problem je sto dosta ljudi ne zna da se mogu iskljuciti.

    Ćaća ima Redmi Note 9s koji sam mu kupio kad je izasao, i znam da sam mu pogasio sve reklame, i neku vecer mu uzeo telefon da promjenim wallpaper vala ne znam kako covjek moze gledati u istu sliku 4 godine. I taman da postavim wallpaper, kad ono reklama.

    Ono sto ja licno ne volim kod drugih sistema, ne samo kod MIUI, jeste kad vezu neke aplikacije za sistem. Evo recimo kad koristis Xiaomi kameru, moras imati i njihovu gallery aplikaciju.
    Samsung retardirani je isto iskomplikovao povezivanje sata sa telefonom, tako da moras skinuti Samsung Browser, da bi se prijavio na samsungov account.

    Ne znam koliko je Redmi Note 9s dobio do sada apdejta, ali vidim ima neka aplikacija kad je otvoris, dosta nekih informacija nudi, vrijeme, vijesti i sl. I sad ta aplikacija pocela starom izbacivati obavijest na lock screenu, i naravno, onda meni pocne, de mi vidi sta sad ono iskace. A tu aplikaciju naravski ne mozes izbrisati.

    Zato ja volim Pixel, s minimalnim bloatom, a pogotovo custom rom, skroz cist os + dodatne neke sitnice sto meni daje vecu kontrolu nad OS.om.
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa ako je zvanicna spec, onda stvarno ne vidim problem, kupis drugi koji ima ono sto ti treba.. Bilo koji model moze da ima nesto sto mi smeta, nekada je i 'glupost' ali meni smeta i zaobidjem ga
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Evo ja cekam nekog od Samsung fanboysa da mi prokomentarise ono iskljucivanje telefona sa Bixby...da mi kaze koja "nena" zna to iskljuciti i ugasiti telefon.
    Dakle,doslo je do toga da ti proizvodjac ne da ugasiti telefon,moras kurs zavrsiti :D
    Ono sto sam ja primjetio,da troll alert uvijek dolazi od jednog ili dva lika sa foruma a oni ce se prepoznati koji su,da ne prozivam i uvijek isto ovako supljiranje krene.
    Dakle,budite objektivni,pisite kako jeste a sada ima toliko konkurencije,da haman pa svaki covjek moze koristiti neki drugi brend i model...tako da svako moze sebi kupiti ono sto ga najvise ispunjava...samo ne vidim potrebu nekih ovdje da hinjski podmecu nekim drugim brendovima a ni njihov omiljeni brend nije bolji ni po cemu,osim sto oni imaju svoj subjektivni osjecaj da jeste.
     
  7. nivla

    nivla Komšija

    pa ovaj manjak funkcionalnosti ocekujes na mobitelu od 200 a ne 700 km
    sto se tice xiaomi ja to sebi ne bih kupio, a ovo sam pisao za jaranov sluzbeni koji mora koristiti dok mu ne krepa a to je poco f3 koji je narucen jer mu je prethodni xiaomi imao tu opciju
    napisao sam i da je od low end telefona najbolje radio a da znam za telefon cubot note s, da ima jeftin displej za zamijenit jos bi bio u upotrebi kod nekog jer radi tacno sta treba bez ikakvog bloatwera
    sto se samsunga tice masu raje kolega rodjaka imam koji ga koriste i niko nema ukljucen bixby a vjeruj da je vecina tehnicki nepismena
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa ne ocekujem ni ja od flagshipa da uradi downgrade displeja pa je samsung to uradio sa s20 qhd na s21 i fhd (znaci spao na rang telefona od 500KM). Dakle smece precijenjeno. To je po meni daleko, daleko bitnija stavka nego dualsim jer je ekran glavni, korisnikova interakcija sa uredjajem, nema izgovora za downgrade i 'dovoljno dobro'. I tek sada evo vratio, ali samo za + model, dok iphone vec godinama ima veci ppi od samsunga, sto je prije bilo nezamislivo, uvijek su 'kaskali' za top tier hw. Sve stavili na Ultra a realno niche telefon(ispade jedini samsung flagship) . A exynos shit da ne spominjemo, amerikancima daju snap a nama tuki.
    Dosli smo do toga da je iphone superioran hardverski naspram bilo kojeg androida, i za to najvise krivim samsung.
     
    Last edited: Feb 2, 2024
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Hajde uzmi neki noviji samsung telefon,resetuj ga na fabricke ili uzmi nov,pokreni postavljanje i dodji do pocetnog ekrana.
    Onda pritisni i drzi dugme za paljenje/gasenje i javi mi sta se desi.
    Moze?
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Evo "tipka" za gašenje i restart.
    Takođe fizička tipka vodi na isto out of the box, nisam ništa podešavao, a radi. [​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Last edited: Feb 2, 2024
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam bio Nokia fan, i to teski. Mislim da sam zadnji sa Windowsa otisao na andorid. Meni je taj OS bio fino legao. Presao na Huawei, i bio prezadovoljan, i onda silom prilika na Samsung. Samsung ima svojih gluposti, i ovo za gasenje sto zippo kaze, je jedna od njih, ali brate, objektivno OS je dosta bolji i popeglaniji od MIUI, i to dobro.

    P.S. Nema na kcerkinom opcija da se ugase reklame, samo da se ugase personalized ads... to je jedini toggle switch.

    A kolega @zippoo nemoj bola k srcu primati, ovo je forum, svako ima svoje misljenje, ne treba se nervirati. Ja sinoc izvadio poslije ove teme Lumia 830 930 i 950 :D mislim da od 930 nema ljepseg telefona ni danas.
     
    dams82 likes this.
  12. selvin

    selvin Moderator

    Ima dual standby, ali nema dual active. Nije to xiaomi fazon, postoje razlicite tehnologije, dzaba pljujes. Nego taj sto je kupovao ili prodavao ne zna. I drugi prozivodjaci imaju to isto. Mislim da i S22 slicno ima, a ti se pitas za telefon od 300Eura, a to nema na telefonima od 1300.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Dual active nije imao s21 ultra, niti Huawei p30...
     
  14. ECeh

    ECeh Novi član

    Kod mene xiaomi 10 pro i reklamu su mi vadile zivce a nisam znao da se moze iskljuciti, upravo procitavsi ovo gore odoh da iskljucim :)
     
  15. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Jel moguće da niko ne koristi NextDNS i slične DNS servise za to?
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam koristio ali prave mi probleme, mnoge stranice neće da se otvore kada ga koristiš, a nema neke potrebe na samsungu.

    Meni se kod ovog one ui ne sviđaju mnoge stvari, Od ovog drop menija, premalena ikone i nabijene jedna do druge, mnooogo mi je bolje na pixelu sa onim velikim ikonama. Konfuzan meni, ima dobrih filinkcija ali zatrpane nekad moram proguglat da vidim gdje je. Znam ima gore Search ali ako ne upišeš tačno šta treba ne izbaci. Cijeli dizajn mi ne lezi skroz, mrzim dark temu ali na ovom telefonu bolje izgleda, kada stavim light grozno. Ali nije to big deal kada radi sve kako treba, ne znam da je jednom daropao frame i zastekalo nešto. Ja licno imam pet aplikacija instaliranih, najvažnije mi je da dobro radi ostalo sekundarno.

    A sto se tice hardwarea, sada imaju tri modela, evo za s23 su svi sa istim procesorom što se ne može reći npr za iPhone gdje najjači stave samo na pro.
    A za ekran, ok to, ali mislim da na ovoj veličini niko ne bi koristio više of Full HD i nije da su uvalili neki low end ekran, tako da ne bih rekao da je to mana. Realno ako stave iste ekrane iste kamere kao na ultri, ko bi onda nju kupio.


    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Last edited: Feb 2, 2024
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Dosao mail da preuzmem telefon :) odoh sad po njega :)
     
    zippoo, Haker, dams82 and 1 other person like this.
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Probaj može li power off out of box

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Doduše prvo ide power on
    Ja sam se sjetio dok sam podešavao telefon da me pitalo nešto za Bixby, nije me interesiralo pa sam kliknuo skip, možda da sam pristao bilo bi pokretanje na power tipku. Ovako ide meni za gašenje.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma pusti, kolega je malo osjetljiv, danas su svi snowflakes

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.