Hacking/cheats u MP Igrama

Discussion in 'Igre i konzole' started by Patton2410, Mar 18, 2024.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ako ima vec slicna tema slobodno samo tamo prebacite, ali ja je nisam nasao kad sam search.

    Razlog sto otvaram ovu temu, jer gledam jucer veliki Apex eSports turnir uzivo, i u sred mecheva neko poceo hekat igrace. Neko im upao u kompjutere, instalirao softvare na njihove komp. i poceo aktivirat dok su ovi igrali. Turnir morao biti prekinut u pola takmicenja. Neki od najvecih igraca su hekovani kao Imperial Hal.

    Ja umro od smijeha jer sam kontao da su greskom se zajebali i pokazali cheats sto koriste, ali izgleda da nije slucaj.

    Apex je generalno jedna od MP igara sa najvise cheaters/hackers, ali da se desi ovako u sred eSports turnira se jos nije desilo, i to da neko upadne na kompjutere igraca, install softvare i ukljuci hekove dok ovi igraju. Mada, to je EA, svaka igra im je hekana do temelja, pa nista ne cudi.

     
    Last edited: Mar 18, 2024
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Warzone 3 je prihvatljiva situacija. Prije na WZ 1 i 2 se puno više dešavalo da na killcam gledam blatantne cheatove i autoaim. Povremeno sada samo imam sumnje da je neko imao wallhack. Jednom sam vidio nekog sa superbrzinom, ali je brzo izbačen sa servera.

    BF5, iako je pod optužbom da je pun cheatera, može se igrati. Igram samo na BoB Hardcore serverima... ono, igra je raj za snajperiste, i na hardcore svakako umireš od jednog metka. Nisam primjetio nikakave blatantne cheatove.
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ovaj jedan iz TSM tima prije mjesec intervjuisao hakera koji je usao u njegov squad. Destroyer2009 je lik koji pise sam svoje cheats, i heka Apex odavno, i EA mu nista ne moze. Pretpostavke su da je ono jucer isto njegovo maslo.

    Apex populacija se prepolovila preko noci ocigledno raja trta da im ne upadnu u PC.

     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Navodno je razlog ovoga što koriste source engine. Ja apex ne igram odavno, samo warzone i nisam primjetio nekih cheatera.

    Dok sam igrao Titanfall 1 to je bila igra sa najmanje cheatera koju sam ja igrao pa mi je sad ovo čudno.
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Izgleda bas da je engine u pitanju. Do daljnjeg svi pro igraci koji su bili hekani u toku turnira ostaju banovani dok valjda detaljno sve ne istraze.

    Ja odavno ne igram battleroyale. Iskreno, jedini BR u kojem sam uzivao je bio H1Z1, dok ga nisu usrali. Jednostavan, a tako zabavan bio.
    I kad sam igrao Warzone, igrao sma samo Plunder mode, ali i to vremenom dojadilo. Kad god igram bilo koji MP shooter koji ima crossplay to je uvijek na off.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja samo resurgence igram, nemam vremena za onaj puni br mod, to s moglo u lockdownu :)
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja i raja smo trenutno na Hell Let Loose. Uletis, odigras jednu partiju koja moze trajat i do 2 ipo sata i taman. Meni samo nije jasno gdje su serveri ove igre smjesteni, pa ping na 'EU' serveru bude preko 60-70ms skoro svima. Meni uvijek preko 100ms. Dok na primjer u bilo kojoj BF igri ping mi je 35-40ms max na EU serverima.

    Danas izasla nova mapa na 2042, pa ce se to probati.
     
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Zapravo su sada Resurgence i BR dosta bliže u prosječnim minutama koliko partije traju. Ali ljudi izbjegavaju BR jer je stresno, gulag, ne smiješ poginuti...
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Warzone BR je se sveo samo na 3rd, 4th, 5th party extravaganze. Neko opali metak odmah pola servera na njega ide. Tako da nije ni cudo da partije tako brzo zavrse. Jedna od mrzih stvari u Warzonu mi je bio SBMM. Nesmijes odigrat pristojno par meceva, odmah dobijes super sweaty lobby.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja sve partije igram sa random likovima i ranked igram.
     
  11. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Evo ko nije čuo do sada, ima jedan "Hacker Hunter" po imenu "Call of Shame" koji se specijalizirao za razkrinkavanje Call of Duty Streamera koji koriste cheateve.
    Lik je navodno neki programer stare skole pa uz to se dobro razumije u servere, mreze i sigurnosne sisteme.
    Otvorio je 24/7 live stream za ovu temu koja se desila u APEX-u:



    Ima svakakvih informacija o situaciji i desavanjima. Kome se da povremeno pogledati.

    Što se mene tiče, situacija se desila zato što su već imali cheat na računaru koji je iskorišten kao proxy za upad u računar i uz određenu komandu isključio im je "overlay" koji je inače skriven na monitoru koji streama.

    Ja sam već izvjesno vrijeme ubijeđen da veliki izdavači (Activision, EA, RIOT i dr.) sarađuju sa jačim cheat providerima i imaju procenat (vjerovatno veći) od pretplate koju varalice plaćaju tim stranicama da im ustupe cheat program i sada već razotkriveno i hardware za varanje koji zaobilazi Anticheat sistem određene igre.

    Kada bi se to otkrilo, to bi bio skandal veličine američkog "Watergate" ili "Pizzagate" skandala jer su uključene po meni SVE kompanije koje nude igre za Online Multiplayer FPS Competition.

    Najbolje za živce je igrati single player only igre i odmoriš i duh i tijelo...
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nisam baš siguran u ekonomsku isplativost toga. Veći revenue će uvijek biti od ljudi koji će platiti Bundleove, Battle Pass i slično od bilo kakvog procenta te pretplate za cheat program za jedna uski dio ljudi koji čine cheat populacije jedne igre. I don't see it.
     
  13. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    To ti tako misliš.
    Ovaj Call of Shame navodno je radio i intervju sa elitnim cheat providerom koji prodaje HW + SW cheat subscription.
    Isti tvrdi da HW košta oko 2k $ + 30-50$ mjesečno za pristup SW cheat programu koji ide uz to. Napominjem "mjesečno" dakle čista zarada bez poreza i dadžbina koju neko pakuje na neki offshore račun i od toga živi kao lord.
    Ako uzmeš u obzir minimum od 100k korisnika u cijelom svijetu, pomnožiš sa mjesečnom pretplatom onda je jasno da je to zarada dodatno NA battlepass/season pass, kozmetiku i druge legalne stvari u igri koje možeš kupiti.
    Ako misliš da će to neki "kravataš" na visokoj poziciji propustiti da uzme sebi onda živiš u zabludi ili u nekoj drugoj dimenziji.
    Šta njega briga da li se tebi igra sviđa ili ne on samo gleda tabelu sa dolarima na firminom i svom računu.

    A ovakav vid ugovora sa cheat providerom nećeš naći nigdje jer je to "crno tržište" i krije se kao "zmija noge".
    Osim toga developeri potpisuju NDA sa debelim kaznama ako kažu išta o tome ako znaju....
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nije dugo trebalo za teorije zavjere i to na nivou krijumcarenja ljudi :D
     
  15. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ismijavaš moj komentar bez osnova i dokaza u suprotno.
    Moja tvrdnja je u ovom momentu moja "životna teorija" dok je neko ne opovrgne ili ne dokaže.

    Pojam "Teorija zavjere" su i izmislili da ti mogu prodavati m.da pod bubrege a ti ko ne smiješ da kažeš jer si "teoretičar"="lud".

    Ja ne teoretišem nego slažem kockice u glavi na osnovu životnog iskustva sa ljudima i u poslu.
    Dakle ako ne vjerujem svojoj inteligenciji nego tvojoj koja također ne daje nikakav dokaz za tvoju tvrdnju onda sam ja ograničen i treba me "j..." da se razmnožim da bude više "korisnih idiota" na svijetu.
    Jesi li čuo za pojam "korisni idiot" ako nisi predlažem da malo istražiš.
    Ovaj pojam je iznio jedan prof.dr. Političkih nauka, zaboravio sam ime i prezime, ali mi je značenje i ono što se iza toga krije ostalo zapečaćeno za sva vremena.

    Ako tebi nije jasno da je tim ljudima samo novac bitan a način na koji će doći do njega nije, onda nemamo šta diskutovati na tu temu.

    Prepusti ti "teorije" doktorima nauka, oni su ti koji se time bave. Pa čak su i one u granicama prihvatljivog i radi se na njima, ispituje, istražuje dok se naučno ne dokažu pa ne postanu "teoreme".

    Teorija zavjere je da "vanzemaljci postoje a vlada krije" ako ćemo tako gledati.
    A šta ćeš onda reći ako jednog dana za svog života ugledaš svemirski brod na nebu?
    Ja bih odmah pomislio da su svi oni koji su tvrdili da vlada krije bili u pravu.
    Pala letjelica nepoznatog porijekla i oblika u Roswell 60-ih, slike objavljene, vlada sklonila sve, ostali tragovi, neke podmetnuli i kažu ljudima vi ste "Teoretičari zavjere!".

    Pogledaš drevne natpise i crteže iz piramida u Egiptu i iz starih hramova u Južnoj americi gdje je nacrtan vanzemaljac, brod i šta sve ne i ti kažeš ma to su "teoretičari zavjere" uklesali...
    Pojam služi kao odgovor na sve što se vladajućim strukturama ne sviđa i drugim riječima "Gonite se u pm. Rasprava je završena!".

    Ako je nešto u domeni realnog, opipljivog i dokazivog (teško doći do dokaza, treba "zviždača"), onda ću vjerovati svojoj inteligenciju sve dok mi neko pametniji ne dokaže da nije tako.
     
  16. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ne bih baš o tome ko u kojoj dimenziji živi :D

    Ja mogu govorit iz perspektive Warzone igrača. Aktivno se bore sa cheatovima, i poprilično je OK stanje trenutno. Mnogi su napuštali igru kada su blatantni cheatovi bili svakodnevnica, što znači da ti "kravataši" propuštaju zaradu i trpi reputacija igre.

    Ne vidim tu logiku da oni rade s njima niti ekonomsku isplativost iste.

    I ne vidim što bi ovi proizvođači cheatova dijelili svoj profit. Ovi što kodiraju anti-cheat su uvijek u defanzivi, a ovi što kodiraju cheatove u ofanzivi i vjerujem da su talentovaniji i više plaćeni u odnosu na potonje.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bas ima ljudi sto se pale na razne teorije zavjere. Za sve imaju objasnjenje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Uredu, ne može se protiv horde, niti pokušavam.
    Vaša logika života je jedina ispravna.
    Live goes on. *mic drop*
     
  19. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Majk drop, hordo :cool:
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Meni se svidja ovo boldanje i potcrtavanje rijeci kao reklama za Herbalife :D
     
    BiceBolje likes this.