Intel Core 2 Duo 6300 vs AMD Athlon64 x2 4200+

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Chode, Sep 12, 2006.

  1. Chode

    Chode Aktivista

  2. Chode

    Chode Aktivista

    i na kraju:

    The Core 2 Duo E6300 is a better performer than the X2 3800+ but is also more expensive, thankfully for the E6300's sake it is also faster than the 4200+ and the 4600+ in some benchmarks. Overall the E6300 is a better buy, but at stock speeds the advantage isn't nearly as great as the faster Core 2 parts. In many benchmarks the X2 4200+ isn't that far off the E6300's performance, sometimes even outperforming it at virtually the same price. Overclocking changes everything though, as our 2.592GHz E6300 ended up faster than AMD's FX-62 in almost every single benchmark. If you're not an overclocker, then the Athlon 64 X2 4200+ looks to be a competitive alternative to the Core 2 E6300.
    ________

    sto ce reci da ukoliko ne overklokam (a to ne radim, jer stvarno ne vidim potrebu), onda mi se apsolutno ne isplati prodati 4200+ za E6300 (uz to ide i promjena ploce, RAM-a...)
     
  3. starac

    starac Novi član

    I na kraju je ovaj dio najvažniji!

     
  4. Chode

    Chode Aktivista

    kako kome...
     
  5. Ante

    Ante Aktivista

    To ti je obicna procedura tamo na forumu, posto je Oblivion osjetljiv na gro stvari (codeci, driveri, printeri, page file usage itd.)
    I da, rekla je da je to na slici ona. Odite na 'view image' za povecanje *droll*

    ufff posto sam ocajan... :roll:
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    odlivion je kanta smeća u koju je utrpano par gb koda, tako da te priče o osjetljivosti pusti za iduće izdanje vidi help-deska :wink:

    @peace... pardon, u supruge ne diram :D
     
  7. starac

    starac Novi član

    Oblivion je odličan, samo je loše optimiziran iliti programiran. To im je tradicija.

    @Chode
    U onom zaključku se kaže da je za onog ko ne planira overklokati dobar X2 4200+, tj. za tebe. Dok je za mene već bolji E6300. :wink:
    No reci mi da li bi volio imati u Oblivionu min. 15fps, ili 30fps?
     
  8. Chode

    Chode Aktivista

    ne igram oblivion, niti planiram igrati isti... tako da... :)

    no pazi kako ja gledam na to, u mojoj situaciji, ako bih mijenjao cpu, plocu i ram, i uz prodaju ove moje 3 komponente, morao bih dodati oko 5 stoja za nove... e zar nije pametnije dat tih 5 stoja za pristojnu graficku i opet imam performanse u igrama? mislim, kad vec imam pristojnu masinu, moj cijeli thread se odnosio na to, da li se isplati prelazak. koliko ja vidim, ne.
     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ne isplati.
     
  10. starac

    starac Novi član

    Čak toliko?
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Poskupa je dobra Conroe ploca, a i sam Conroe dosta kosta...u svakom slucaju ti se ne isplati.
     
  12. Chode

    Chode Aktivista

    naravno, ne bih uzeo neko jeftino smece od ploce...

    a i onako sam se predomislio... nek mi ovaj x2 sljaka jedno 2 godine, onda uzmem AMD x4 i idemo dalje...