1. bphoenix

    bphoenix Novi član

    pozdrav!

    ima li itko prijedlog koji program da upotrijebim za pravljenje web stranice....

    hvala svvima :arrow:
     
  2. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Ako si pocetnik, Cute Site Builder.
    Ako nisi pocetnik i razumis se u kreiranje stranice (pih, ko je taj, a ne zna program s kojim da pravi :lol: ) koristi kombinaciju Macromedia alata; Dreamweaver, Flash, Fireworks.
    Mozes koristiti i FrontPage, mada nikad nisam radio sa njim.

    EDIT: Nije ni ovaj los, XAMPP

    Ja znam puno ovakvih web design programa, posto radim HW Base v2 :lol: :lol: Just kidding.
     
  3. bphoenix

    bphoenix Novi član

    ej evo probam da nađem cute site builder ali nigdje ga ne mogu skinuti....imaš li sviju ti link da ne kopam.

    i ako ti nije problem napisati mi puna imena programa macromedia, dreamweaver, flasha i fireworksa.....da ih i da vidim šta je to!

    ako ti nije teško...

    hvala
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    imam ja sve progs od macromedia, ali ne proeporucujem ako izgradjujes 1 web sajt, jedino ak poredf imash scriptu nekakvu.. :))
     
  5. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    CuteSite Builder Trial

    Macromedia Dreamweaver 8.0 Trial

    Macromedia Flash MX 2004 Trial

    Macromedia Fireworks MX 2004 Trial

    XAMPP

    Pored CuteSite Builder-a imas jos jedan program koji je za apsolutne pocetnike, Microsoft Office Publisher.Veoma lahak za upotrebu.Mozes izabrati jedan od ponuđenih template-a, ili staviti one svoje menu-e, slike, logo-e, design itd.

    Vidim da ne znas za Macromedia-ine alate, pa ti preporucujem da se drzis CuteSite Builder-a i Publisher-a.Mozes koristiti Fireworks za izradu design-a, ali Flash MX i Dreamweaver nisu za pocetnike.Ako se odlucis koristiti Flash i Dreamweaver, obavezno nađi na netu tutoriale, malo ih procitaj.Pa tek onda radi web site.