Overclocking

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by ColdFire, Oct 26, 2006.

  1. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Poz
    unapred odmah da kazem da nemam veze o overclockingu :lol:
    Sinoc sam cackajuci po biosu naisao na funciju Redstorm Overclocking Tech naravno odma lupio enter :lol: i poceo je da dize cpu clock, pa reset racunara i onda pri dizanju sistema pisalo je 3 ghz a inace je 2,66 ghz
    e sad imali od toga fajde ili je to nako sarena laza za noobice kao ja?nekako mi je ovo too easy
    p4 je na 2,66 northwood, ploca Soltek SL-C85erv2-CL, ramo neznam koji je :lol:
    ako neko ima nesto slicno ili neko ko se razumije u ove stvari neka me prosvjetli malo.svaki savjet je dobrodosao :wink:
    hvala unaprijed
     
  2. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Nije šarena laža..))) u pravilu to je auto overklok..što b se reklo ploča je sama podigla frekvenciju do neke njene granice stabilnosti...naravno da još postoje finese za dotjerivanje overkloka ali to se radi onda manualno a pošto nisi iskusan bolje nemoj dirati ništa..i ovih 400mhz je sasvim ok...))) :wink:
     
  3. Code Name 47

    Code Name 47 Aktivista

    400 Mhz je vishe nego dovoljno... A stari dobri Northwood :twisted: ce to super podnijeti...Stoga, nista ne mijenjaj i budi zadovoljan :D :mrgreen: :D