1. Micro

    Micro Novi član

    Imam problem sa racunarom... imao sam instaliran Win XP i sve je bilo uredu dok prije nekog vremena komp poceo strano da mi spora trebalo je dosta dugo da mi podigne sistem... programe strano sporo pokretao... i dosadi mi to i formatiran hdd i instaliram sve nanovo... i sve je bilo uredu ali nakon nekog vremena od formata (mozda dan-dva) igrao sam CoD2 i u po igre neocekivano komp se sam resetovo.
    Nakon restarta trebale bi mu tri minute da se digne sistem, i kad se digne opet jedva pokretao programe... i posto sma vidio da se nesto ocito sjebalo formatiro sam opet i instlirao opet WinXP Pro i sve fino nastimao i opet mi nesto sralo izbacivalo neke fajlovi da fale i svakakva sranja... i opet sve fino isponove kad danas upalih racunar i sve uredu i krenem da insaliram MSN 7.5 kad u po instalacije racunar zasteka, nece nista cak ni misem da mrda nista... i logicno fino restartujem komp... i od tada mi nece da pokrene WinXP nikako jer mi trazi da ubacim format disketu i neki error da fali neki file <Windows root>\System32\hall.dll... a meni je fakat vise dosadilo da formatiram racunar jer sam ga u ovih par dana formatiro jedno 3-4 puta i stalno se nesto desi da se sve sjebe pa sve nanovo...


    Pa me zanima sta bi mogao biti problem... da nije mozda problem do HDD da se nije sjebao pa nisti i brise podatke ili nekad mi zna po 2-3 minute loading biti kada se podize WinXP... mozda bas zbog HDD jer se ostetio ili sta vec pa sporo dolazi do podataka ili ih cak brise i steti... ili mozda nesto deseta... pomoc ko god zna... btw. ovo vam pisem sa Ubuntu Live CD... jer evo sve mi radi OK ali mozda bas radi OK zbog toga sto je Live CD... kontao sam nesto da nanovo instaliram WinXP valjda ce mi toliko dugo biti OK da skinem sa BIHnet-ovog ftp-a SuSe pa da probam njega instalirat i ako ne budem imao problema sa njima da ostalnem na njemu... ali opet ako se sjebo HDD nije bitno jel Win il' Linux nece radit... fakat ne znams ta da radim ako je do HDD da kupim novi ako nije... svaki komentar (osim spama i gluposti) je dobro dosao ;)
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    De ti instaliraj nanovo sistem i kakav HDD bench program. HDtach tako nesta. Al pazi nemoj nikakve dodatne programe isstalirat tipa Alcohol ili Daemon Tools, vidi desavanja, pa javi.

    Navedi konfiguraciju.
     
  3. Micro

    Micro Novi član

    Evo instalirao sam nanovo Win XP pa cu da vidim dokle ce sve biti uredu... samo da vas zamolim da mi date prijedloge za neke dobre programe da skeniram HDD i da provjerim te bad sektore i da li je uredu.

    Hvala.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Imas na HWB ja mislim, idi na benchmark programi.
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    otidji desni klik na my computer klikni na manage vidi u evenr vieweru da li ima kakav win error obicno crveno oznacen
     
  6. Micro

    Micro Novi član

    Zanima me gdje je nestao SuSe sa BIHnet-ovog FTP servera?
    Znam da je bio ali sada ga nema :?
    Da li uopste vise ima SuSe na free zoni?