Mrtvi pixel

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Neso, Aug 27, 2006.

  1. Neso

    Neso Komšija

    Imam jedan crveni mrtvi pixel na LCD monitoru i i sve sam ja instalirao i sada ne znam kao da taj program koristim :oops: Mozete li mi reci kako da pokrenem popravku.Da li treba odabrati jednu od ovih boja,flash interval namjestit?flash fize najmestit ili samo kliknuti na ok :oops:
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Ima li taj program mozda help? F1 inace ide.

    Ako je crven onda je zaglavljen, da je dead pixel njemu nema spasa.
     
  3. Neso

    Neso Komšija

    Smijem li ja raditi neke druge stvari na kompu dok se ovo obavlja ili moram samo ovako ostaviti :wink:
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    :lol:

    Ako ti ne smeta blinkanje monitora od kojeg ispadaju oci, bujrum.
     
  5. Neso

    Neso Komšija

    hehe meni blikna smao jedna mala tackica i nekim raznim bojama :D
    Zato te pitam da mi kazes kako da pokrenem :wink:
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    mislim da mora da blinka cijeli monitor i u temi prije je neko napisao da je stavio oko 19sec interval, iako bi mozda trebalo i brze?!

    znaci full screen, stavi oko 15sec interval i pusti da mjenja boje cijelu noc...
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pored toga pozeljno je da malo pritisces taj dio ekrana s vremena na vrijeme. uzmi stapic za usi i strpljivo...
     
  8. Neso

    Neso Komšija

    Ostavio sam ga da radi cijelu noc i nista.Kod mene nije tackica nego nesto kao mala crvena crtica :wink:
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ...onda nije jedan zaglavljeni pixel u pitanju vec vise njih. bez pritiskanja tog dijela displeja ucinkovitost je slaba. :roll:
     
  10. Bounty Hunter

    Bounty Hunter Novi član

    i ja imam u desno gore cosku jedan zaglavljen pixel tj ne znam kakav je ali je crvena tackica,kako se to moze "odglaviti" postoji li neki program ili ....??nesto drugo
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    skini stuck pixel fixer za psp pa ga onda povecaj preko cijelog ekrana. ili napravi gif animaciju koja ce prikazivati RGB i CMY boje velikom brzinom. nek radi satima a s vremena na vrijeme malo pritisni prstom to mjesto...